• 12.7 ºC  / 54.8 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Mikołaj dla dzieci z Domu im. Korczaka
Porty lotnicze w Gdańsku i Łodzi oraz Marszałek Województwa Pomorskiego wspólnie zorganizowali akcję „Pomagamy Mikołajowi przylecieć do dzieci”. Gdańska Organizacja Turystyczna także miała swój udział w tej cudownej, świątecznej akcji dla dzieciaków.
A
A
Data modyfikacji: 18 grudnia 2020 r.
Mikołaj Marszałek2
Fot. Port Lotniczy Gdańsk im. L. Wałęsy

 

To była wielka, wspólna akcja świąteczna. Zebrano i przekazano prezenty kilkudziesięciorgu podopiecznym Domu Małego Dziecka im. Janusza Korczaka w Gdańsku. Mikołaj, który dostarczył podarunki, przybył do Gdańska z zaprzyjaźnionego Portu Lotniczego w Łodzi, gdzie wcześniej też zorganizowano podobną akcję. Z Łodzi przyleciał na pokładzie specjalnego samolotu, a na płycie gdańskiego lotniska czekali na niego Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i bajkowe elfy. Były sanie, na które zapakowano mnóstwo prezentów, a wśród nich tablety, klocki, gry, puzzle, piłki i dużo słodyczy. Po oficjalnym powitaniu w Porcie Lotniczym Gdańsk, Mikołaj pojechał do Domu Dziecka, a tam czekali na niego mieszkańcy. Niestety z powodu pandemii, nie mogli się ze sobą spotkać osobiście, ale i tak radości było co nie miara. Gość zostawił prezenty, a od dzieci dostał gorące pozdrowienia. Od opiekunów wiadomo, że prezenty bardzo się spodobały.

Z powodu pandemii nie można było w tym roku zaprosić dzieci do powitania Mikołaja i wspólnej zabawy. Dlatego organizatorzy, do filmu dołączają bajkową opowieść o prezentach. 

 

 

Tegoroczną akcję „Pomagamy Mikołajowi przylecieć do dzieci” zorganizowano dzięki sponsorom, którzy dostarczyli zabawki i słodycze, a byli nimi: Trefl Sopot, Lagardere i Gdańska Organizacja Turystyczna.

Za sferę artystyczną wydarzenia odpowiadała Agencja Eventowa IKA, która od lat organizuje w Gdańsku, Warszawie i Katowicach Wielką Fabrykę Elfów.