• 6.0 ºC  / 42.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Muzeum II Wojny Światowej otwiera się dla zwiedzających!
Od momentu wmurowania kamienia węgielnego pod budowę muzeum minęło już prawie 6 lat, ale prace dobiegły końca, a wnętrza, które od lat budzą duże zainteresowanie zostaną zaprezentowane publiczności.
A
A
data publikacji: 18 stycznia 2017 r.

Jedna ze zrekonstruowanych uliczek w Muzeum II Wojny Światowej
-Jedna ze zrekonstruowanych uliczek w Muzeum II Wojny Światowej
Fot. gdansk.pl

W weekend 28-29 stycznia 2017 roku zwiedzający mieli okazję przekonać się jak Muzeum II Wojny Światowej wygląda od środka. Nad efektem, jaki będzie można już wkrótce zobaczyć, pracowali architekci, historycy, scenografowie, inżynierowie i przedstawiciele wielu innych profesji.

To, że bryła muzeum zachwyca, nikogo już nie dziwi, ale co kryje się w środku? Przede wszystkim wystawa główna, która zajmuje powierzchnię 5 tys. m kw., dzięki czemu jest ona jedną z największych wystaw o tematyce historycznej na świecie. Wystawę tworzą eksponaty pozyskane dzięki hojności licznych darczyńców, którzy często przekazywali swoje rodzinne pamiątki. Wspomniana wystawa znajduje się na najniższym poziomie, 14 metrów pod ziemią. Ponad 2 tys. eksponatów i około 250 stanowisk multimedialnych (przestawiające archiwalne filmy, dokumenty, fotografie itp.) będzie służyło poszerzaniu wiedzy odwiedzających i wzbudzeniu w nich historycznej ciekawości.

Wnętrze warszaawskiego domu (Muzeum II Wojny Światowej)
-Wnętrze warszaawskiego domu (Muzeum II Wojny Światowej)
Fot. gdansk.pl

Dni Otwarte Muzeum planowane są na 28 i 29 stycznia w godzinach od 9.00 do 19.00 (ostatnie wejście o godzinie 17). Oprócz możliwości zwiedzania wystawy głównej udostępniona zostanie również przestrzeń przeznaczona dla najmłodszych (dzieci do 12 roku życia), którą tworzą trzy pomieszczenia przedstawiające jedno z warszawskich mieszkań. Prezentują one zmiany, jakie zachodziły w życiu codziennym w okresie II wojny światowej.

Wystawę podczas Dni Otwartych można zwiedzać tylko po zarejestrowaniu się.