• 16.5 ºC  / 61.6 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Na drugim brzegu – Gdańsk w Kaliningradzie
Festiwal „Drugije Bieriega, Polsza” odbył się w ten weekend w Kaliningradzie. To już druga edycja imprezy, podczas której Polska, w tym Gdańsk, promują swoją ofertę turystyczną, kulturalną i naukową wśród mieszkańców zaprzyjaźnionego miasta.
A
A
Data modyfikacji: 13 maja 2019 r.
20190427_125328

 

Tym razem wydarzenie trwało 2 dni. Pierwszego odbyły się spotkania branżowe pomiędzy polskimi i rosyjskimi uczelniami oraz firm z branży turystycznej. Drugi dzień, to już festiwal na świeżym powietrzu. Stoisko Gdańskiej Organizacji Turystycznej dzieliliśmy z ZOO oraz stadionem Energa Gdańsk. Nasze materiały cieszyły się ogromnym powodzeniem, łącznie odwiedziło nas kilkaset osób! Rosjanie pytali przede wszystkim o ofertę naszych obiektów, zwłaszcza tych z basenami i zapleczem SPA. Chętnie dowiadywali się również zasad funkcjonowania Gdańskiej Karty Turysty i zasięgali informacji o lotach z Gdańska. Prawdziwym hitem zwłaszcza wśród najmłodszych cieszyły się maskotki ZOO – Lew, Żyrafa i Orangutan.

Mieszkańcy Obwodu wciąż bardzo chętnie odwiedzają Gród Neptuna i często korzystają z oferty wydarzeń naszego miasta i regionu, nawet pomimo braku „małego ruchu przygranicznego”. Usłyszeliśmy wiele bardzo miłych słów na temat Gdańska i Polski.

Warto przypomnieć, że Kaliningrad to największe miasto Obwodu i zarazem jego stolica. Liczy sobie prawie tyle mieszkańców co Gdańsk i jest miejscem działalności wielu firm branży turystycznej.

Na zakończenie chcemy bardzo serdecznie podziękować naszym partnerom, którzy ufundowali nagrody do konkursów w postaci voucherów pobytowych – Smart Hotel oraz Hampton By Hilton Gdansk Old Town.

20190427_113744