• 1.1 ºC  / 34.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Na spacer w ramach drugiego Gdańskiego Tygodnia Demokracji
Święto demokracji w Gdańsku rozpocznie się już w poniedziałek 11 września i trwać będzie przez kolejnych siedem dni. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są słowa Jana Nowaka-Jeziorańskiego „Nie ma demokracji bez udziału obywateli”.
A
A
data publikacji: 06 września 2017 r.

Spotkania w ramach Gdańskiego Tygodnia Demokracji
-Spotkania w ramach Gdańskiego Tygodnia Demokracji
Fot. gdansk.pl

W ramach święta odbędą się liczne spotkania, debaty i panele, podczas których głos zabiorą znakomici goście jak Jarosław Kuźniar, Jerzy Bralczyk, Paweł Adamowicz i wielu innych. Także publiczność będzie zachęcana do włączenia się w dyskusję. Wszyscy skoncentrują się na temacie demokracji w XXI wieku.

Więcej informacji na temat programu znaleźć można tutaj.

Aby wydarzenia podczas Gdańskiego Tygodnia Demokracji były jeszcze bardziej interesujące, Gdańska Organizacja Turystyczna zaplanowała spacer „Szlakiem Wolności”, który odbędzie się 17 września o godz. 10:00. Start przy budynku Poczty Polskiej (Plac Obrońców Poczty Polskiej 1/2).

Trasa wiedzie od budynku Poczty Polskiej w Gdańsku, gdzie usłyszymy opowieści o Wolnym Mieście Gdańsk oraz wrześniowej obronie 1939 roku, poprzez dawną siedzibę KC PZPR i przywołanie tragicznego Grudnia '70, w stronę Placu Solidarności i Europejskiego Centrum Solidarności. Ostatnie miejsca jakie odwiedzimy to Pomnik Poległych Stoczniowców i Sala BHP - symbole Sierpnia '80.

Wszyscy chętni proszeni są o przesłanie zgłoszenia na adres e-mail: spacery@visitgdansk.com do piątku 15.09.2017 r., do godz. 15:00, z dopiskiem „TYDZIEŃ DEMOKRACJI” (liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń). Orientacyjny czas trwania spaceru to 2 godziny.

Udział w spacerze to świetny sposób na zakończenie obchodów tego wyjątkowego święta demokracji.