• -0.4 ºC  / 31.3 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Na Ukrainie o Gdańsku
W połowie kwietnia Gdańska Organizacja Turystyczna zorganizowała „study tour” dla 5 dziennikarek z Ukrainy, aby promować nasze miasto i region, w związku z nowymi bezpośrednimi połączeniami lotniczymi Gdańsk-Lwów, linii Wizzair. Efekty już są, poniżej przedstawiamy pierwszy z nich!
A
A
data publikacji: 06 czerwca 2018 r.
Dominik Paszliński / gdansk.pl

 

Popularny w naszych wschodnich sąsiadów portal „Fakty” opublikował relację swojej dziennikarki, która odwiedziła Pomorze. W artykule znalazły się więc wzmianki o Malborku i Sopocie, ale lwią cześć artykułu poświecono Gdańskowi i jego atrakcjom. Uwagę autorki przykuł nie tylko Trakt Królewski i bogata historia Grodu Neptuna, ale także największy na świecie bursztynowy ołtarz. Artykuł zilustrowano pięknymi zdjęciami. Możecie przekonać się sami TUTAJ, o ile oczywiście znacie język ukraiński.

Warto tutaj dodać, że niedawno o Gdańsku pisano obszernie także w innym, bardzo interesującym tytule ukazującym się na Ukrainie „Polska i Ukraina”.

Jest to prywatny magazyn drukowany w Kijowie i wydawany w języku ukraińskim. Autorzy piszą o Polsce: turystyce, edukacji, kulturze, samorządach, wzajemnych relacjach polsko – ukraińskich.

Jedno z ostatnich wydań niemal w całości poświęcono Gdańskowi, Sopotowi i Gdyni. Można się z nim zapoznać tutaj: Polska i Ukraina (2.38 MB)  Polska i Ukraina (pl) (1.08 MB)

W rozmowach z prezydentami miast Trójmiasta poruszono tematykę migracji, integracji cudzoziemców, relacji polsko – ukraińskich, otwartości i tolerancji. Istotną częścią tematyki gdańskiej jest też rynek pracy otwarty na pracowników z Ukrainy. Dużo uwagi poświęcamy też atrakcjom turystycznym Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Czasopismo ukazuje się w wersji drukowanej i elektronicznej. Większość nakładu wspomnianego numeru trafiła do Lwowa (m.in. do gdańskiego punktu informacyjnego) oraz do Odessy (jest dostępne m.in. w miejskich punktach informacji turystycznej. Można je również otrzymać m.in. w Łucku, Tarnopolu.

Czasopismo, na razie w wersji ukraińskiej, można otrzymać bezpłatnie, pisząc na adres: piotr.janczarek@natemat.com.pl

Polecamy!