• 22.0 ºC  / 71.6 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Najsłodszy dzień w roku?
Mowa oczywiście o 12 kwietnia, a może o 7 lipca? Międzynarodowy Dzień Czekolady dwa razy w roku!
A
A
data publikacji: 11 kwietnia 2018 r.

-
Fot.

Niewiele dni może konkurować pod względem słodkości z dniem czekolady. No może Tłusty Czwartek, ale choć oba święta są istnym koszmarem dietetyków, to smakują zupełnie inaczej.

W związku z tym jutro 7 lipca w naszym punkcie Informacji Turystycznej na Długim Targu 28/29 będzie można skosztować Gdańskich czekoladowych przysmaków!

Czekolada jest z nami już ponad 200 lat. Jej najważniejszym składnikiem jest oczywiście, pochodzące z Ameryki Południowej kakao, ale od czasów wynalezienia smakołyku, powstały tysiące jego odmian. Niezmiennie jednak wyróżniamy 3 podstawowe smaki czekolady: mleczny, gorzki i czekoladę białą, choć podobno niedawno wynaleziono czwarty – rubinowy. Nie wiemy jak smakuje – jeszcze niestety nie próbowaliśmy.

Na sklepowych półkach można jednak trafić na równie dziwne wynalazki. Czekolady z dodatkami, które wcale nie są słodkie! Zapomnijcie o klasyce: rodzynkach i orzeszkach. Teraz można kupić także  czekolady z solą, ostrą papryką, a nawet chrzanem japońskim… Ale wiadomo – o gustach się nie dyskutuje.

Warto wspomnieć, że niektóre wyroby związane z czekoladą są kompletnie niejadalne. Powstały przecież kremy czy mydła czekoladowe. Ba! Jeśli ktoś ma fantazję to może się w czekoladzie nawet wykąpać!

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat czekolady i jej związków z Gdańskiem polecamy lekturę albumu autorstwa Mieczysława Abramowicza, o którym przeczytacie więcej TUTAJ.

Gdańska Organizacja Turystyczna docenia siłę czekolady. Nie bez powodu, wspólnie z Fabryką Czekolady Bałtyk, wyprodukowaliśmy słodkie, gdańskie smakołyki. Czekolady gorzkie i mleczne, nadziewane i czyste. Do tego kilka rodzajów pralinek, słowem każdy znajdzie coś dla siebie.

Przekonajcie się sami TUTAJ.

Smacznego!