• -0.6 ºC  / 30.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Najsłodszy, gdański album już w sprzedaży!
"Słodkie historie Gdańska" – taki tytuł nosi wydany właśnie album poświęcony gdańskim słodkościom oraz ich producentowi – Fabryce Czekolady Bałtyk, od lat związanej z naszym miastem. Opowieści i ciekawostki do książki zebrał i opisał Mieczysław Abramowicz, a opracowanie graficzne przygotowała Magda Beneda.
A
A
data publikacji: 23 marca 2018 r.

-
Fot.

Historia czekolady w Gdańsku rozpoczyna się pod koniec wieku XVII, kiedy to do portu docierają pierwsze ładunki kakao. Od tego czasu wiele się wydarzyło i zmieniło. Właśnie przez tę fascynującą i słodką historię przeprowadza nas w swojej książce Mieczysław Abramowicz.

Najbliższy weekend będzie doskonałą okazją do zakupu nowego albumu, ale także do wysłuchania ciekawych historii, porozmawiania z autorem i naturalnie do degustacji czekolady. W sobotę i niedzielę 24 i 25 marca w GCH Manhattan w Gdańsku Wrzeszczu, w godzinach 11 do 17, odbędzie się wyjątkowa promocja albumu, który będzie można nabyć z 10% rabatem.

W sobotę, ZPC Bałtyk zaprasza na fontannę pysznej, mlecznej czekolady, a w niedzielę na gorącą czekoladę do picia. Przez cały weekend będzie też można poczęstować się słodkościami oraz zakupić kultowe czekolady, pralinki i cukierki „Bałtyku”.

Wydawcą jest Kosycarz Foto Press / KFP.  Album jest dwujęzyczny: polsko-angielski.

Pamiętajcie także o naszych słodkościach. Szeroki wybór słodyczy, w tym doskonałych czekolad gdańskich, można znaleźć TUTAJ.

Smacznego!