• 19.6 ºC  / 67.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Najwięcej, najlepiej, ITB Berlin!
Około 170 tysięcy gości, tysiące wystawców z 6 kontynentów i 180 państw. Tak w skrócie można opisać największe turystyczne targi świata – ITB Berlin, w których w tym roku udział wzięła także Gdańska Organizacja Turystyczna.
A
A
Data modyfikacji: 13 marca 2019 r.
20190306_104019

 

Tradycyjnie początek marca to w Berlinie dla branży turystycznej bardzo gorący okres. Co roku odbywają się wówczas największe targi turystyczne świata – ITB Berlin (Internationale Tourismus-Börse). Warto nadmienić, ze pierwsze wydarzenie odbyło się już w roku 1966. Po kilkuletniej przerwie na berlińskich targach pojawiła się Gdańska Organizacja Turystyczna.

Nasze stoisko, mieszczące się w Polskiej hali (współdzielonej m.in. z Bułgarią, Gruzją i Armenią) było wręcz oblegane i to każdego z 5 dni trwania imprezy. Łącznie odwiedziło nas blisko 600 osób! Gdańsk to znana na zachodzie od Odry marka i wiele osób szukało informacji o stolicy Pomorza, mając już zaplanowaną wycieczkę. Wydawaliśmy materiały (z których największym powodzeniem cieszyły się mapki), udzielaliśmy informacji i doradzaliśmy. Częstowaliśmy również naszymi, gdańskimi słodyczami Często padały także pytania o region Kaszub, Malbork, Ustkę i Słupsk.

Dodajmy, że jedną z atrakcji naszego stoiska był konkurs, gdzie można było wygrać podwójny voucher do Hotelu Hampton By Hilton Old Town, za co naszemu partnerowi serdecznie dziękujemy!