• 19.0 ºC  / 66.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Nautilus – nowy hit Gdańska!
23 kwietnia podpisano umowę, w ramach której w Gdańsku powstanie ultra-nowoczesne oceanarium „Nautilus”. Nie będzie to jednak standardowy obiekt koncentrujący się tylko na faunie i florze morskiej. Dzięki Nautilusowi poznamy przyrodę całego kontynentu Południowoamerykańskiego, a to nie jedyne atrakcje oczekujące na zwiedzających!
A
A
data publikacji: 24 kwietnia 2018 r.


To będzie prawdziwy gigant. Nautilus zajmie teren o powierzchni około 3,5 hektara, tuż obok Stadionu Energa Gdańsk w Letnicy. Koszt projektu to niebagatelne 450 mln PLN, a „wbicie łopaty” pod budowę, zaplanowano jeszcze w tym roku. Pierwsi goście odwiedzą oceanarium w roku 2022.

Inwestor – firma PFI Future ma na swoim koncie m.in. realizacje wielokrotnie nagradzanego Afrykarium we Wrocławiu. Taki obiekt w portfolio gwarantuje, że gdański obiekt będzie wzorem tego wrocławskiego, prawdziwym hitem, tylko na jeszcze większą skalę.

Niebanalne aranżacje, wspaniałe tunele podwodne, a nawet pomieszczenia, gdzie spotkamy  wolno latające, egzotyczne ptaki – to musi przyciągać uwagę. A to nie wszystko. W drugim etapie powstaną: egzotyczna laguna (dokonała do słonecznych kąpieli 365 dni w roku) Interaktywne Centrum Nauki, centrum edukacji 5D, strefa gastronomiczna, pasaż handlowy, galeria medyczna oraz czterogwiazdowy hotel.

Nautilus będzie doskonałym poszerzeniem bogatej oferty turystycznej i rekreacyjnej Gdańska. Wprost nie możemy się doczekać, a Wy?