• 17.7 ºC  / 63.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Nieoczywiste miejsca turystyczne Pomorza
Dawne fortyfikacje, obiekty poprzemysłowe, ruiny… Jak opowiadać o nietypowych miejscach turystycznych? Dziennikarka Dagny Kurdwanowska zapyta o to Michała Piotrowskiego i Marcina Tymińskiego, autorów publikacji „Zapomniane miejsca. Pomorskie” oraz dr. Jana Daniluka, autora „Spacerownika” po Górze Gradowej. Hevelianum zaprasza na spotkanie „Historie nieoczywiste. Ciekawe miejsca Pomorza” 8 września o godz. 17:00. Wstęp wolny.
A
A
Data modyfikacji: 00 0000 r.
promocja miejsca nieznane_PB5

 

Jak opowiadać o miejscach trudnych i nieoczywistych miejscach turystycznych? Jakie wyzwania stoją przed autorami publikacji o terenach powojskowych, dawnych fortyfikacjach, obiektach poprzemysłowych, ruinach? Na te i inne pytania odpowiedzi poszuka dziennikarka Dagny Kurdwanowska razem z trójką zaproszonych gości: Michałem Piotrowskim i Marcinem Tymińskim, autorami dwuczęściowej publikacji „Zapomniane miejsca. Województwo pomorskie” oraz dr. Janem Danilukiem z Hevelianum, autorem wydanej niedawno publikacji „Dzieje Fortu. Spacerownik”, którą będzie można nabyć w trakcie spotkania.

Spotkanie odbędzie się w środę, 8 września o godz. 17.00 w Sali Strakowskiego mieszczącej się w Wozowni Artyleryjskiej – odrestaurowanym obiekcie militarnym z XIX wieku. Wstęp wolny.

Uczestnicy panelu dyskusyjnego:

Dagny Kurdwanowska – dziennikarka (prowadząca)

Michał Piotrowski – rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego, współautor dwuczęściowej publikacji „Zapomniane miejsca. Pomorskie”

Marcin Tymiński – rzecznik prasowy Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, współautor dwuczęściowej publikacji „Zapomniane miejsca. Pomorskie”

dr Jan Daniluk – historyk Hevelianum, autor publikacji „Dzieje Fortu. Spacerownik”.