• 12.0 ºC  / 53.6 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Niewidzialny Gdańsk
Wystawa „Niewidzialny Gdańsk”, której zwiedzanie odbywa się w całkowitych ciemnościach już otwarta. Polecamy wszystkim, którzy chcieliby przeżyć godzinę pełną niezapomnianych wrażeń.
A
A
Data modyfikacji: 22 marca 2022 r.
niewidzilany gdańsk

 

Wystawa spełnia dwie podstawowe funkcje. Z jednej strony jest to wymiar rozrywkowy - takie atrakcji do tej pory nie było w mieście. Na wystawie znajdują się m.in. eksponaty, które symbolizują przełomowe momenty historyczne naszego miasta. Zwiedzający za pomocą wszystkich zmysłów poza wzrokiem, będą spotykać się w nietypowy sposób z gdańską historią.


Z drugiej strony wystawa ma również walor edukacyjny. Zapraszamy bowiem zwiedzających do świata, którego nie znają, a z którym codziennie mierzą się nasi przewodnicy, osoby niewidome i niedowidzące - świata, który nas otacza, ale którego nie można zobaczyć.
Nasi przewodnicy podczas zwiedzania opowiadają nie tylko o tym, co znajduje się na wystawie, ale dzielą się również swoimi doświadczeniami - jakie bariery komunikacyjne, społeczne, mentalne stają przed nimi każdego dnia, z jakimi wyzwaniami muszę się mierzyć. Uczą jak można napotkanym osobom z dysfunkcją wzroku pomóc, jeśli takiej pomocy potrzebują, a przede wszystkim pokazują, że niepełnosprawność nie czyni ich osobami odmiennymi.

Zwiedzanie całej wystawy trwa około godziny. Około 40 minut goście przebywają w części ciemnej, przechodząc poszczególne etapy wystawy, a następnie około 15 - 20 minut w części jasnej odbywa się spotkanie z przewodnikiem, który pokazuje m.in różne przedmioty użyteczne w życiu osoby niewidomej, tłumaczy podstawowe zasady alfabetu Braille'a etc.

Wystawa otwarta jest codziennie, od poniedziałku do czwartku w godzinach od 11.00 do 18.00, natomiast w weekendy od 11.00 do 19.00.

Zwiedzanie odbywa się w grupach nie większych niż 6 osób. Nasi przewodnicy noszą maski lub przyłbice i o to samo prosimy wszystkich zwiedzający. Obowiązkowa przed wejściem na wystawę i po jej opuszczeniu jest dokładna dezynfekcja rąk. Nasze eksponaty są dodatkowo , regularnie dezynfekowane. Wystawa mieście się w budynku Centromoru, dwie minut piechotą od słynnego budynku LOT, dokładnie vis a vis centrum handlowego FORUM. Wejście mieści się z boku budynku, a Niewidzialny Gdańsk znajduje się na pierwszym piętrze.

Bilety można nabyć bezpośrednio w naszej siedzibie bądź przez stronę internetową www.niewidzialnygdansk.pl 

Mamy nadzieję, że Wystawa stanie się ważnym punktem na trójmiejskiej mapie atrakcji, ale również, że osoby, które nas odwiedzą i wejdą na chwilę w świat niewidomych, będą bardziej uważne i empatyczne na potrzeby osób z niepełnosprawnością.

Kontakt mailowy pod adresem: muzeum@niewidzialnygdansk.pl Telefon: 58 352 02 85