• 13.4 ºC  / 56.1 ºF   
 • Miasto Gdańsk
 • Miasto Gdańsk
 • PL / EN / DE / SE / RU / NO
 • Kontrast Kontrast
Niezbędnik kibica. Mecze reprezentacji w Gdańsku
Już dziś nasza reprezentacja w piłce nożnej zagra w Gdańsku z Finlandią. Z kolei w niedzielę odbędzie się mecz z Włochami. Poniżej zbiór przydatnych informacji – jak dotrzeć na stadion, jak wrócić a przede wszystkim jak zachować bezpieczeństwo w dobie koronawirusa.
A
A
Data modyfikacji: 00 0000 r.
lechia

Fot. G. Mehring / gdansk.pl

Komunikacja na mecz

Mecz Polska – Finlandia na Stadionie Energa Gdańsk rozpocznie się o godz. 20:45.

Z przyczyn technicznych nie odbędą się kursy pociągów z Gdańska Głównego do przystanku Stadion Expo. Można natomiast dojechać pociągami do przystanku „Politechnika SKM” a następnie dojść pieszo do stadionu.

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą w tym przypadku pojazdy gdańskiej komunikacji miejskiej.

Bilet wstępu na mecz upoważnia do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej ZTM Gdańsk od godz. 16:00 dnia 7 października do godz. 2:00 dnia 8 października.

Dojazd na mecz:

 • od godz. 18:00 do godz. 20:30 zostanie uruchomiona linia tramwajowa nr 7 na trasie Łostowice Świętokrzyska-Chełm-Brama Wyżynna - Dworzec Główny – Stadion - Nowy Port z częstotliwością co 10 minut,
 • od godz. 18:00 do godz. 20:30 zwiększona zostanie częstotliwość kursów linii autobusowej 158 na trasie Wrzeszcz PKP - Zaspa- Czarny Dwór - Płażyńskiego - Stadion - Stogi do co 10 minut. Część kursów zostanie obsłużona autobusami przegubowymi, które z przyczyn technicznych nie mogę przejeżdżać przez wiadukt nad torami kolejowymi w ciągu ul. Braci Lewoniewskich. Dlatego, kursy te od przystanku „Zaspa SKM” do przystanku „Galeria Bałtycka” zostaną wykonane na trasie zmienionej: ... – Zaspa SKM – Hynka – Żołnierzy Wyklętych - ...

Po zakończeniu meczu (ok. godz. 22:30):

 • z przystanku „Stadion Energa Gdańsk 01” odjadą tramwaje linii 7 do Łostowic Świętokrzyskiej przez Dworzec Główny - Chełm oraz tramwaje linii 12 do pętli Ujeścisko przez Dworzec Główny - Siedlce - Piecki-Migowo,
 • z przystanku specjalnego „Uczniowska” (zlokalizowanego przy budynku Uczniowska 23) odjadą autobusy linii 148 do Żabianki SKM przez Przymorze i 158 do Wrzeszcza PKP przez Zaspę,
 • z przystanku „Stadion Energa Gdańsk 03” (na wysokości bursztynowych wiat tramwajowych przy ul. Marynarski Polskiej) odjadą autobusy linii 158 do Stogów
 • z przyczyn technicznych, kurs linii 10 z Nowego Portu do Brętowa PKM o godz. 22:44 z przystanku „Władysława IV ” zostanie wykonany trasą objazdową przez Oliwską-Brzeźno-Hallera-Kliniczną-Marynarki Polskiej; ruch tramwajów linii 10 do Nowego Portu odbywa się bez zmian

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej uczestników meczu mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) inne zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl.

 

Obowiązki dla posiadaczy biletów:

 1. Posiadaczom biletów nie wolno przyjeżdżać na stadion, jeżeli cierpią na którykolwiek z objawów związanych z COVID-19, o których wiadomo, że nie pochodzą z innej przyczyny; Konieczne jest skontaktowanie się z odpowiednimi lokalnymi organami ds. zdrowia w celu uzyskania wskazówek. Wykaz potencjalnych objawów można znaleźć >>> TUTAJ <<<.
 2. Posiadaczom biletów nie wolno przyjeżdżać na stadion, jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni uzyskali pozytywny wynik badań na obecność SARS-CoV-2 lub jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni mieli kontakt z osobami, które uzyskały pozytywny wynik badań na obecność SARS-CoV-2.
 3. Skorzystanie z biletu na mecz jest automatycznie potwierdzeniem świadomości o ryzyku związanym z zagrożeniem ryzyka związanego z sytuacją COVID-19.
 4. Jeżeli wymagają tego właściwe organy, posiadacze biletów muszą poinformować lokalne władze sanitarne i organizatorów meczu, jeśli po meczu uzyskają wynik pozytywny na SARS-CoV-2, w terminie określonym w przepisach krajowych/lokalnych.
 5. Posiadacze biletów muszą zobowiązać się do przestrzegania wszystkich przepisów stadionowych oraz przepisów krajowych/lokalnych.
 6. Każda osoba, przez cały czas przebywania na stadionie, jest do noszenia maseczki zakrywającej nos i usta.
 7. Utrzymywanie społecznego dystansu podczas pobytu na stadionie, w tym w stosunku do innych widzów i pracowników obiektu, chyba że zostaną zastosowane środki łagodzące (np. płyty pleksiglasowe).
 8. Posiadacze biletów zobowiązani są do przestrzegania przydzielonych im miejsc, które zapewniają społeczną odległość między wszystkimi biletowanymi miejscami.
 9. Posiadacze biletów proszeni są o niezajmowanie żadnego innego miejsca niż to, które zostało im przydzielone z biletem.
  Kibice, którzy odmówią przestrzegania tych przepisów, nie zostaną wpuszczeni na stadion lub zostaną z niego wyprowadzeni.

 

ASYSTENT KIBICA

Wszystko, co ważne o meczu Polska - Finlandia. Przyjazd na mecz, parking, komunikacja, bezpieczeństwo, dzieci, osoby niepełnosprawne, kontrola biletów, jakie dokumenty zabrać ze sobą. SPRAWDŹ.