• 16.0 ºC  / 60.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Noc Restauracji
Wielkimi krokami zbliża się 7 edycja Nocy Restauracji. Wydarzenie rozpocznie się 6 lipca i potrwa 3 dni (a w zasadzie to 3 noce, gdyż akcja zaczyna się od godz. 18.00). Choć odbędzie się w całej Polsce, to na liście najlepszych lokali nie zabraknie tych z Gdańska.
A
A
Data modyfikacji: 30 stycznia 2019 r.

Głównym celem wydarzenia jest budowanie mody na jedzenie potraw najwyższej jakości i zachęcenie wszystkich do odkrywania nowych smaków. W tym roku wydarzenie połączone zostanie z dwoma dużymi imprezami: Gdańsk – Baltic Sail oraz V Światowym Zjazdem Gdańszczan. Restauracje przygotują menu starogdańskie oraz potrawy znanych Gdańszczan, dzięki czemu uczestnicy będą mieli okazję spróbować gdańskich specjałów oraz skosztować potraw,  za które kochali Gdańsk jego wybitni mieszkańcy. Gdańskie restauracje, które biorą udział w wydarzeniu to: Restauracja Amber Side, Browar PG4, Eliksir, Magiel, Mercato, Motlava, Niepokorni, Otwarta, Szafarnia 10, Winne Grono, Zafishowani oraz Żabusia.

Pełną listę restauracji można odnaleźć TUTAJ

Każda z restauracji przygotowała menu degustacyjne składające się od 3 do 5 dań, które są bogatą mieszanką smaków i aromatów. Kompozycje będą się mieścić w przedziale cenowym od 69 zł do 149 zł za set.

Polecamy!