• 16.5 ºC  / 61.6 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Noc Muzeów w Gdańsku
Maj to ten miesiąc w roku, na który czekają miłośnicy nocnych, muzealnych atrakcji. Po raz kolejny bowiem odbywa się „Noc Muzeów”, kiedy to, jak sama nazwa akcji wskazuje, placówki są otwarte także w nocy. Tym razem będzie to noc z 18 na 19 maja, a na zwiedzających czeka masa atrakcji.
A
A
Data modyfikacji: 14 maja 2019 r.
 
 

W związku z ogromnym zainteresowaniem jakie zwykle towarzyszy Nocy Muzeów musimy pamiętać, że na niektóre atrakcje, w wybranych obiektach, trzeba się wcześniej zarejestrować. Co ważne, tej nocy od gości nie są pobierane żadne opłaty za wstęp lub w niektórych przypadkach są one symboliczne (np. 1 PLN).

Formuła Nocy Muzeów od lat pozostaje niezmienna, uczestnicy w ciągu kilku nocnych godzin zwiedzają różne instytucje i placówki kulturalne, które często przygotowują specjalne wydarzenia na ten wyjątkowy dzień w roku. W wielu miastach udostępniane są miejsca, które na co dzień są niedostępne dla zwiedzających.

Historia Nocy Muzeów
Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997. Ze względu na sukces tej imprezy kolejne europejskie miasta zaczęły również organizować podobne przedsięwzięcia kulturalne. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Następnego roku Noc Muzeów została zorganizowana także w Krakowie i w Warszawie. Obecnie Noc Muzeów jest corocznie organizowana przez kilkadziesiąt polskich miast.

Pełen program Nocy Muzeów i dodatkowe informacje dostępne są TUTAJ.