• 19.2 ºC  / 66.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Nowe atrakcje na trójmiejskiej mapie rozrywki!
W Trójmieście atrakcji nie brakuje i... ciągle ich przybywa. Dokąd warto pójść? Gdzie będziemy się dobrze bawić? Kilka pomysłów można znaleźć poniżej.
A
A
data publikacji: 09 listopada 2016 r.

Do tej pory to Gdynia i Katowice miały swoje parki trampolin, teraz JUMPCITY działa też w Gdańsku! 5 listopada przy Al. Grunwaldzkiej 355 otwarty został największy w Trójmieście park. Możemy się tu bawić na powierzchni przeszło 2000 m2. Początkowo ideą utworzenia takich parków było stworzenie miejsca do ćwiczeń dla sportowców, z czasem zaczęły się one cieszyć szczególnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, a dziś jest to doskonałe centrum rozrywki. Jumpcity w Gdańsku posiada największą na północy Polski trampolinę sportową, dwa baseny z gąbkami, trampoliny z koszami, ścieżki akrobacyjne, strefę gladiatorów, grę w zbijaka, równoważnie oraz specjalnie wydzieloną strefę dla najmłodszych fanów trampolin. Przyjemne korzystanie z trampolin to również zasługa trenerów, którzy chętnie udzielają rad dotyczących podstaw akrobatyki.  W parku znajduje się też mała strefa gastronomiczna.

Park otwarty jest codziennie od 10:00 do 22:00.

Bilety zarezerwować można tutaj.

Jumpcity w Gdańsku
-Jumpcity w Gdańsku
Fot. www.gdansk.pl

Na tym jednak nie koniec! W gdyńskiej „Strefie Zoltar” również powstało kilka nowych atrakcji. Wśród nich np. ReflexRoom… Na czym polega zabawa? Trzeba być przede wszystkim szybkim! W niewielkim pomieszczeniu na trzech ścianach zamontowano 80 kolorowych lampek – zadaniem gracza lub całej drużyny jest gaszenie zapalających się losowo światełek. Grać można na wiele sposobów, a każdy chce pobić rekord prędkości. Po zabawie w ReflexRoom czas na „Pokój zagadki kryminalnej” – podobny do pokojów ucieczki, a jednak inny. Przez 60 minut maksymalnie 5 graczy ma za zadanie rozwiązanie zagadki zaginięcia dziennikarza śledczego, ale na tym nie koniec… Więcej zdradzić nie możemy, żeby nie zepsuć nikomu zabawy. Co jeszcze znajdziemy w Strefie? Nowe Laboratorium Goldberga, w którym trzeba zbudować maszynę przyczynowo-skutkową. Czym jest taka maszyna? Każdy nie raz ją widział – chodzi o zbudowanie toru z rurek, sznurków, pojemników, zapadni i innych rzeczy, po którym kulka będzie mogła poruszać się do celu. Ograniczają nas tylko prawa fizyki i własna wyobraźnia.

Trójmiejska strefa rozrywki wzbogaciła się również o zabawę „TheMolka” – czyli pomieszczenia, w których zdemolować możemy dosłownie wszystko co się w środku znajduje. Mieszczą się one przy ul. Niterów 29 w jednej z postoczniowych hal. Czekamy również na „Machinaroom”, który przypomina trochę wspomniane Laboratorium Goldberga. Jak na razie sprzęt jest wypożyczany wszystkim chętnym, np. szkołom. Niebawem atrakcja zacznie działać w nowym lokalu.