• 0.1 ºC  / 32.3 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Nowe Trendy w Turystyce 2018 przeszły do historii!
Blisko 400 gości, angażujące warsztaty, interesujące panele i tętniąca życiem strefa wystawcy - to w wielkim skrócie Nowe Trendy w Turystyce 2018. Spotkaliśmy się już po raz 9 i wszystko wskazuje, że była to najlepsza do tej pory edycja najważniejszej na Pomorzu konferencji turystycznej.
A
A
data publikacji: 09 kwietnia 2018 r.

-
Fot.

Oficjalnego otwarcia dokonał prowadzący konferencję dziennikarz i podróżnik Jarosław Kuźniar, wspólnie z  z-cą prezydenta Gdańska, Aleksandrą Dulkiewicz i prezesem zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej, Łukaszem Wysockim.

Warto wspomnieć, że kluczem do konferencji była Karta Turysty, która została wyposażona w pakiet zniżek na 72h, gdyby któryś z uczestników zechciał zostać w Gdańsku w weekend i lepiej poznać miasto.

Początek konferencji uświetnił 7 minutowy flash mob. Przedstawienie przygotowane przez ZM CONCEPT utrzymane było w postindustrialnych klimatach, idealnie wpisujących się w postoczniowe tereny otaczające Europejskie Centrum Solidarności.

A potem… rozpoczęły się panele na scenie głównej, do których niebawem dołączyły warsztaty, a wydarzenie nabrało swojego tempa. Wśród prowadzących takie nazwiska jak: Bucki, Izmałkowa, Daniłoś, Hatalska, Hamerska, Bobrowska – Budny i wielu, wielu innych. Wśród nich także 2 gości z zagranicy – Burkhard Kieker z Berlina oraz Olivier Ponti z Amsterdamu.  Słowem eksperci w swoich dziedzinach, a jednocześnie osoby z wieloletnim doświadczeniem.

-
Fot.

Największe chyba zainteresowanie gości i mediów  wzbudził pierwszy panel, podczas którego prezes PFI Future Marek Nowara przedstawił plany budowy w Gdańsku imponującego projektu – „Nautilus”. Będzie to, położone przy stadionie Energa Gdańsk, centrum edukacyjno-rozrywkowe, gdzie zapoznamy się z fauną i florą Ameryki Południowej. Ale nie tylko! W kompleksie znajdą się także hotel oraz … laguna. Tylko ta inwestycja, która zostanie oddana do użytku w roku 2022, przyciągnie rocznie około 2,5 mln gości!

Wielkim powodzeniem cieszyła się strefa wystawcy, gdzie kilkunastu partnerów prezentowało swoje oferty. Za odwiedzenie stoisk czekała nagroda. Na każdym bowiem można było uzyskać część układanki, która po złożeniu w całość, gwarantowała udział w konkursie. Zresztą w strefie wystawcy umiejscowiono przerwy kawowe. Zaopatrzyć się w aromatyczną kawę zapoznając się z najciekawszymi produktami turystycznymi? Połącznie idealne!

Jednym z najważniejszych punktów konferencji były prezentacje uczestników finałowego etapu konkursu Tourism Trends Awards, który towarzyszy NTT. Tym razem najlepsi w swoich kategoriach okazali się kolejno:

  • Kategoria Kampania Produktu Turystycznego: High Grade Solutions
  • Kategoria Debiut Roku: Ratuszanka i Toruńscy Partacze
  • Kategoria Nowa Oferta Turystyczna: Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu
  • Kategoria IT dla Turystyki: Bidroom.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników, a zwłaszcza dla zwycięzców!

Konferencja zakończyła się planowo, przed godziną 17.00  zaproszeniem na kolejną, jubileuszową bo już 10 edycję Nowych Trendów W Turystyce. 29 marca 2019: to data, którą warto zarezerwować w swoim kalendarzu już dziś. Tradycyjnie spotkamy się w Europejskim Centrum Solidarności.

Dziękujemy, że byliście z nami.

Zapraszamy i do zobaczenia za rok.

-
Fot.

-
Fot.

-
Fot.