Święto Wolności i Solidarności
  • 2.2 ºC  / 35.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Nowy Hewelion na Szlaku Gdańskich Lwów !
Kolejna figurka Lwa Heweliona pojawiła się w Gdańsku. Tym razem lwiątko stanęło w Centrum Hewelianum, a jego rzeźba przypomina samego Jana Heweliusza. Warto przypomnieć, że Hewelion to bohater szlaku turystycznego, którego pomysłodawcą jest Gdańska Organizacja Turystyczna.
A
A
data publikacji: 12 lipca 2016 r.

Hewelion
-Hewelion
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Wędrówka trwa
Dotychczas Hewelion odwiedził już ZOO, Stadion Energa Gdańsk, molo w Gdańsku, Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej oraz Port Lotniczy Gdańsk. Centrum Hewelianum, to już szóste miejsce, do którego zawita małe lwiątko. Jego rzeźba, wykonana z brązu przez gdańskiego rzeźbiarza Tomasza Radziewicza, stanęła nieopodal głównego placu fortu - majdanu. Dzięki temu Hewelion wita mieszkańców Gdańska i turystów korzystających z atrakcji Centrum Hewelianum.

Podążaj śladami Heweliona
Wartością dodaną szlaku turystycznego Gdańskiego Lwa Heweliona jest bezpłatna aplikacja mobilna iLeo. Pobierając ją na jeden z dwóch systemów operacyjnych (iOS lub Android) i włączając funkcję Bluetooth w telefonie, użytkownik otrzymuje informacje od małego lwa. Jak to możliwe? Po zbliżeniu się do każdej z rzeźb Heweliona, na ekranie telefonu wyświetla się komunikat w formie tekstu oraz pliku audio, poprzez które lew opowiada historię danego miejsca. Narracja prowadzona jest w taki sposób, by najmłodsi odbiorcy zdobyli jak najwięcej cennych informacji o Gdańsku.

Upominek za zdjęcie!
Z okazji odsłonięcia kolejnej rzeźby lwa, Gdańska Organizacja Turystyczna przygotowała konkurs. Pierwszych 30 osób, które w dniu 14 lipca, w godz. 12.00-15.00, zrobią Hewelionowi zdjęcie i opublikują je z #Hewelion oraz #visitgdansk w mediach społecznościowych (Instagram, Facebook, Twitter) otrzymają w prezencie drobny upominek – kubek z wizerunkiem lewka!

- Tego dnia, pracownicy GOT ubrani w koszulki z Lwem, będą w Centrum Hewelianum, po to, by udzielać informacji o szlaku oraz zachęcać do udziału w konkursie. Każdy, kto wykona zadanie otrzyma lwi prezent - mówi Bartłomiej Barski z Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

W przypadku tzw. selfie z lwem, organizatorzy przygotowali dodatkową, słodką niespodziankę…