• 18.8 ºC  / 65.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Nowy Stadion Lekkoatletyczny w Gdańsku!
22 października w Gdańsku Wrzeszczu otwarty został nowy Stadion Lekkoatletyczny i Rugby! Dostępny nie tylko dla szkół, ale każdego kto ma ochotę spróbować swoich sił na prawdziwej bieżni!
A
A
data publikacji: 25 października 2016 r.

Stadion Lekkoatletyczny
-Stadion Lekkoatletyczny
Fot. mosir

Dzień otwarcia

Na dzień otwarcia obiektu zaplanowanych było wiele atrakcji. Poza udziałem w festynie rodzinnym można było obejrzeć mecz rugby rozegrany pomiędzy R. C. Lechią Gdańsk oraz Ogniwem Sopot. Otwarcie stadionu połączono również z obchodami 60-lecia wspomnianego klubu rugby – R. C. Lechia Gdańsk.

Stadion powstał dzięki modernizacji starego boiska, które wymagało sporo remontów. Warto zaznaczyć, że obiekt ten należy do nielicznych na Pomorzu prezentujących tak wysoki standard.

R. C. Lechia Gdańsk
-R. C. Lechia Gdańsk
Fot. gdansk.pl

Dla kogo powstał nowy stadion?

Ważne jest, że będzie on służył nie tylko szkołom, klubom, czy związkom sportowym ale również użytkownikom indywidualnym.
W Gdańsku, i nie tylko, na ulicach spotkać można coraz więcej fanów zdrowego trybu życia. Jeżdżą na rowerze, rolkach, chodzą na fitness, biegają. Profesjonalna bieżnia to idealne miejsce, żeby sprawdzić swoją kondycję fizyczną, ale również bezpieczne do uprawiania tak popularnej dyscypliny sportowej jak bieganie – bez narażania siebie i innych, np. uczestników ruchu drogowego. Nie ma znaczenia czy jesteś z Gdańska, czy tylko przyjechałeś/łaś tutaj na kilka dni… Jeżeli masz ochotę poćwiczyć i sprawdzić zaplecze sportowe miasta – to jest to obowiązkowy punkt na twojej mapie!

W związku z pewnymi ograniczeniami warto przed wizytą zadzwonić i umówić się na wybrany przez siebie termin.

Stadion mieści się przy Al. Grunwaldzkiej 244.

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj