• 16.0 ºC  / 60.8 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
O Gdańsku bez granic
Ostatnie dni czerwca to początek wakacji i coraz więcej turystów w Gdańsku. To świetny czas, aby odkryć Gród Neptuna i wiedziała to doskonale ekipa Przewodników bez Granic, która przebywała w naszym mieście w tym tygodniu.
A
A
Data modyfikacji: 00 0000 r.
pbg2
Fot: Przewodnicy bez Granic

 

Zacznijmy od tego kim są Przewodnicy bez Granic. To grupa fascynatów podróżowania, którzy uwielbiają odkrywać nowe miejsca, smaki i atrakcje. Są Polakami i Polkami mieszkającymi poza Polską – w Hiszpanii, Portugalii czy Francji. Są niezwykle aktywni – prowadzą swojego bloga oraz media społecznościowe. Mają swoich fanów niemal w każdym zakątku świata.

Więcej dowiecie się o nich tutaj: https://przewodnicybezgranic.pl/

Tym razem celem ich podróży był Gdańsk. Spędzili tu bardzo intensywne 3 dni. Pływali kajakami, jeździli rowerami. Byli na plaży i w parku Oliwskim. Odwiedzali muzea i restauracje. Wszystkie swoje przygody i odkrycia na bieżąco relacjonowali na swoich kanałach. Zwieńczeniem tej pracowitej wizyty był streaming na żywo prowadzony z restauracji Gdański Bowke na Długim Pobrzeżu. Zobaczcie sami: https://www.facebook.com/przewodnicybezgranic/videos/244018070499216

Wszyscy zgodnie podkreślali, że Gdańsk to piękne miasto i jest tu wiele do odkrycia. „Byliśmy 3 dni, ale nawet po tygodniu pobytu nie moglibyśmy narzekać na nudę – tu jest po prostu raj dla turysty”, podkreślała Agata Sosnowska z PBG.

Sporym zaskoczeniem dla całej trójki było tempo rozwoju miasta. Tu gdzie jeszcze 3 lata temu były dziury w ziemi zalane wodą na Wsypie Spichrzów, dziś wznoszą się wspaniałe budynki, będące hotelami, klubami, restauracjami. Ogromne wrażenie zrobiły na naszych gościach także muzea – zwłaszcza Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej. Spróbowali nawet swoich sił w obróbce bursztynu!

Gdańska Organizacja Turystyczna wyposażyła ekipę w Karty Turysty, dzięki którym zwiedzanie Gdańska stało się jeszcze łatwiejsze.

Wejdźcie na profil Przewodników, aby poznać ich gdański szlak przygody:

https://www.facebook.com/przewodnicybezgranic/