• 11.0 ºC  / 51.8 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Odkryj dumne tradycje Gdańska – spacer śladami Hanzy!
Już w sobotę 18 czerwca nadarzy się okazja aby udać się na niezwykły spacer. Spacer śladami Hanzy. Wraz z przewodnikiem PTTK odkryjemy wspaniałą historię naszego miasta jako ważnej części jednego z najpotężniejszych związków handlowych – Hanzy.
A
A
data publikacji: 13 czerwca 2016 r.

Poznaliśmy już ciekawe życie Gűntera Grassa, Jana Heweliusza, Daniela Gabriela Fahrenheita i Artura Schopenhauera. Tym razem przyszedł czas aby zgłębić tajemnice jednego z najpotężniejszych związków kupieckich w historii naszego kontynentu – Hanzy.

Zbieramy się i ruszamy o godz. 12.00 z Grodziska(Centrum Hewelianum) (za Dworcem PKS, w okolicach krzyża). Trasa zaprowadzi nas w najistotniejsze, z punktu widzenia przynależności Gdańska do Hanzy miejsca. Pójdziemy spacerem z Grodziska(j.w.) przez  Stare Miasto - Wielki Młyn – Główne  Miasto - port nad Motławą – Żuraw -  ul. Mariacka – ul. Dziana -  Kościół NPM aż do Ratusz Głównego Miasta.

Na spacer śladami Hanzy można zapisać się wysyłając e-mail na adres spacery@visitgdansk.com lub  dzwoniąc pod nr tel. 58 301 43 55. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 17-ego czerwca. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Liczba miejsc ograniczona, a przewidywany czas trwania spaceru to ok. 1,5-2 godziny.

Organizatorzy: Gdańska Organizacja Turystyczna, Miasto Gdańsk, PTTK oddział Gdańsk