• 13.6 ºC  / 56.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Odnaleźli skarb!
Uroczysta gala wręczenia nagród dla najlepszych uczestników gry terenowej „Śladami Plentego – Skarb Wyspy Sobieszewskiej” już za nami. Nagrody odebrały 3 najlepsze szkoły oraz gracze indywidualni. Łącznie w puli było niebagatelne 20.000 PLN!
A
A
Data modyfikacji: 14 stycznia 2019 r.
Zwycięzcy konkursu
Zwycięzcy konkursu


Od sierpnia udział wzięło w zabawie bardzo wielu uczestników – nie tylko indywidualnych, ale także współpracujących w drużynach i zbierających punkty dla swoich szkół. Gala, która obyła się w sobotę była dedykowana właśnie im. Nagrody wręczał pełnomocnik Prezydenta Gdańska, Łukasz Kłos. „Bardzo się cieszę, że gra spotkała się z takim zainteresowaniem. Pokazaliśmy, że jest możliwe połączenie nowoczesnej technologii oraz ruchu na świeżym powietrzu”, mówił podczas ceremonii Kłos.

A oto najlepsze szkoły:


  1. SP 88 - ilość osób 102 i 46,56 pkt.

Szkoła otrzymała 8.000 zł w postaci bonów zakupowych na sprzęt sportowy,

  1. ZKPiP nr 1 - ilość osób 68 i 37,312 pkt. 

Szkoła, otrzymała 5.000 zł w postaci bonów zakupowych na sprzęt sportowy, 

  1. Szkoła Podstawowa nr 29 73 i 13,925 pkt.

Szkoła, otrzymała 3 000 zł w postaci bonów zakupowych na sprzęt sportowy.


Listę najlepszych uczestników indywidualnych oraz wszystkie aktualności dotyczące gry można odnaleźć na stronie projektu, czyli: https://visitgdansk.com/questy

Dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Zachęcamy także do dalszego odkrywania Skarbu Wyspy Sobieszewskiej, który jest ponadczasowy i zawsze warto go szukać!


O grze.

To zabawa na świeżym powietrzu, pełna zwrotów akcji i trzymających w napięciu wątków, do której potrzebne są nam tylko: smartfon i wygodne buty. Akcja toczy się oczywiście na Wyspie Sobieszewskiej. Naszym zadaniem jest podążać po śladach słynnego podróżnika Ludwiga Plentego, który ponoć ukrył tam skarb, a następnie zniknął. Zostawił jednak pewne wskazówki, które pomogą nam wpaść na odpowiedni trop i rozwiązać zagadkę.

Tu z pomocą przychodzi nam smartfon i bezpłatna aplikacja „Questy VisitGdansk”, którą musimy wcześniej zainstalować. Następnie przemieszczamy się od punktu do punktu. Odkrywamy fascynujące lokalizacje Wyspy Sobieszewskiej a przy okazji zbieramy kolejne wskazówki. Łącznie musimy przejść (lub podjechać) kilka kilometrów, ale zdecydowanie warto. Na końcu otrzymujemy punkty i odkrywamy, że skarb Wyspy Sobieszewskiej to… o nie, nie. Tego nie ujawnimy – musicie odkryć sami!