• 15.1 ºC  / 59.3 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Odpalamy Święta!
Barwne iluminacje, pojawiły się na ulicach, skwerach i w parkach już przed Świętami. Pięknie ozdobionych miejsc w tym roku w Gdańsku nie zabrakło! Zobaczcie, gdzie warto wybrać się na wieczorny spacer.
A
A
data publikacji: 28 listopada 2017 r.

Odpalamy Święta!
-Odpalamy Święta!
Fot. Urząd Miasta Gdańska

Most Zielony

2 grudnia o 16.00 na Zielonym Moście zabłysnął wysoki na 10 metrów dźwig portowy, nawiązujący do gdańskiej panoramy. Instalacja składa się z 20.000 punktów ledowych.

Długi Targ

Tradycji musiało stać się zadość. Przy Fontannie Neptuna stoi 16 metrowa choinka ozdobiona światełkami oraz ozdobami przygotowanymi przez najmłodszych. Iluminacje zostały oficjalnie odpalone 5 grudnia o godz. 17.00, podczas powitania Św. Mikołaja.

Park Oliwski

Od 2 grudnia aż do 6 lutego można podziwiać bajkowe iluminacje w pięknym Parku Oliwskim. Pierwszy raz ozdobiono w ten sposób park rok temu i okazało się to strzałem w 10! Instalacje podziwiały prawdziwe tłumy. Zresztą trudno ich nie zauważyć – odwiedzających już przy głównej bramie powita 6 metrowa świetlista choinka z napisem „Wesołych Świąt”. Dalej będzie jeszcze ciekawiej. Zapewne i tym razem największą popularnością będzie się cieszył rozświetlony szpaler drzew przy głównej alei. Ten widok robi wrażenie, tym bardziej że łańcuchy z lampkami mają łącznie 11 km długości!