• 13.2 ºC  / 55.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Odwiedź Gdańsk – na planszy!
Poświęciliśmy dużo czasu i wiele, wiele pracy, ale udało się! Światło dzienne ujrzał właśnie najnowszy projekt Gdańskiej Organizacji Turystycznej – gra planszowa Visit Gdansk. Tak jest – gra planszowa. Zapakowana w piękne pudełko, z autorskimi regułami, ślicznymi komponentami, w pełni profesjonalna gra planszowa, zachęca i pomaga poznać 1000-letni Gdańsk. Nagrodą są najprawdziwsze bursztyny! Zagramy?
A
A
Data modyfikacji: 07 stycznia 2021 r.
Gra kafel

 

Jak wygląda?

Zgodnie z najnowszymi standardami świata gier planszowych, gra jest zapakowana w piękne i kolorowe pudełko. Wszystkie komponenty, czyli plansza, pionki, karty, kostki i kafelki są najwyższej jakości. Uwaga – pamiątki, które kolekcjonujemy by wygrać, to prawdziwe bursztyny i jest ich aż 15. Plansza jest modularna, co oznacza, ze żadna rozgrywka nie jest taka sama. To sprawia, że po grę chętnie sięgniemy wiele razy.

 

Dla kogo?

Gra została zaprojektowana dla 2-4 graczy w wieku od 8 do 128 lat. Czas rozgrywki waha się i wynosi ok. 1 godziny. Wprawni gracze, po kilku rozgrywkach, będą w stanie ukończyć wyzwanie w nieco krótszym czasie.

 

Jak wygrać?

W grze wcielamy się w jedną z 4 postaci. Może to być student, senior, biznesmen lub cała rodzina. Celem gry jest zdobycie 3 bursztynów. Kto pierwszy je zbierze – wygrywa. Możemy tego dokonać poprzez odwiedzanie charakterystycznych dla Gdańska miejsc. Znajdziemy tu m.in. parki, zabytki, restauracje, ale także np. stocznię. Zadanie nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Każda postać ma swoje mocne i słabe strony. Trzeba umiejętnie dysponować zasobami, aby sprawnie poznawać kolejne miejsca. Pojechać tramwajem? A może taksówką – jest szybsza ale więcej kosztuje. Tylko sprytny balans i dobre wybory zapewnią nam zwycięstwo. Aha – uważajcie też na pogodę – może nam pomóc lub pokrzyżować szyki, nawet kiedy wydaje się, że wygrana jest w zasięgu ręki.

 

To kapitalna rozrywka dla paczki znajomych lub rodziny!

Cel gry to nie tylko zwycięstwo. Każdy kafelek układany na planszy zawiera na odwrocie ciekawe fakty o Gdańsku. Dzięki grze poznamy więc wiele ciekawostek. Nie martw się nawet jeśli nie będziesz pierwszy. I tak poszerzysz swoją wiedzę - można śmiało powiedzieć, że w tej grze wygrywa każdy! Dzięki niej możesz w ciekawy i zabawny sposób odkrywać Gdańsk, nawet kiedy za oknem ciemno, zimno i mokro.

 

Planszówka została opracowana przez projektanta gier – Sławomira Czubę, który na swoim koncie ma już wiele gier. Z kolei za produkcję odpowiedzialna jest znana firma Trefl. Te 2 czynniki to gwarancja najwyższej jakości.

Tak więc, nie traćmy dłużej czasu. Najwyższa pora zasiąść do stołu – rozłożyć planszę, wybrać postać i ruszać na gdańską przygodę!

Gra została wydana w języku polskim oraz angielskim.

Oto link do przewodnika video po grze.

Gra jest dostępna w przedsprzedaży od 27 listopada, za pośrednictwem sklepu on-line

Z kolei 7 grudnia, gra pojawi się również w punktach informacji turystycznej.

Cena gry w przedsprzedaży (czyli do 3 grudnia) będzie wynosić 65 PLN. Regularna cena po tym dniu to 79.99 PLN.