• 18.1 ºC  / 64.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Ogród zoologiczny ma nowych mieszkańców. ZOObacz sam!
Niezwykle popularny i lubiany nie tylko przez najmłodszych ogród zoologiczny w Gdańsku, wzbogacił się o nowych podopiecznych. Są to: żyrafa, zebra oraz 3 walabie (kangurowate).
A
A
data publikacji: 15 października 2019 r.
Walabie
Walabie
G. Mehring / gdansk.pl

 

Transfer z południa

Zacznijmy od największego nabytku – żyrafy, a dokładniej „żyrafa”, bo Gem to samiec Żyrafy Rotschilda. Jak zapewniają opiekunowie, Gem jest prawdziwym gentlemanem, albo „gentleżyrafem”, gdyż jest bardzo spokojny, opanowany i chętnie współpracuje. Przyjechał do nas z Opola, a obecnie przyzwyczaja się do nowych warunków i niebawem dołączy do stada. Miejmy nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na jego maniery.

Narodziny zebry

Kolejny, nowy zwierzak to malutka zebra Chapmana, która niedawno przyszła na świat. Na razie nie wiadomo jeszcze czy urodziła się samiczka czy samczyk, ale matka świetnie wywiązuje się ze swojej roli i jest bardzo opiekuńcza wobec malucha.

Stado walabi się powiększa

Walabi Benneta to torbacze – endemity z rodziny kangurowatych, które w naturalnych warunkach zamieszkują wschodnią Australię i wyspę Kawau. 3 osobniki przyjechały do nas z Zoo w niemieckim Neuwald. Z pewnością odświeżą pulę genową, co umożliwi dalszy rozwój stada.

Już niebawem będzie je wszystkie można podziwiać na ich wybiegach.