• 16.1 ºC  / 61.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Oprowadzanie po Gdańsku dla 200.000 osób? Żaden kłopot!
W ostatnim czasie turystyka przeżywa trudne chwile. Wszystko oczywiście spowodowane pandemią COVID-19. Mimo tego okazuje się, że można zorganizować zwiedzanie nawet dla ponad 200.000 ludzi! Jak? Dzięki streamingowi na żywo.
A
A
Data modyfikacji: 22 października 2020 r.
20201020_142730

 

Podążając za ostatnimi trendami w branży, Gdańska Organizacja Turystyczna postanowiła zorganizować streaming ze zwiedzania Gdańska skierowany na rynek chiński. Był to 2-godzinny spacer najpiękniejszymi uliczkami Głównego Miasta. Oprowadzali nas – przewodnik Michał Maj oraz rodowita Chinka - Pani Shiyu.

Zaczęliśmy przy Muzeum II Wojny światowej, a następnie przeszliśmy Pobrzeżem pod Żurawia i dalej w ulicę Mariacką, obok Kaplicy Królewskiej i Bazyliki Mariackiej na ulicę Długą i Długi Targ. Dzięki uprzejmość Muzeum Gdańska zajrzeliśmy też do wnętrz Dworu Artusa, które zrobiły ogromne wrażenie na oglądających.

Następnie „pocztówkowe” zdjęcia z Mostu Zielonego i przejście do hotelu Holiday Inn, gdzie odbył się poczęstunek tradycyjnym, gdańskim Goldwasserem z cudownym widokiem na Główne Miasto. Zresztą warto wspomnieć, że jedną z głównych nagród w konkursach dla oglądających, które Pani Shiyu prowadziła podczas spaceru, był voucher weekendowy dla 2 osób do tego kapitalnego obiektu.

Jak już wiecie po tytule, naszą relację obejrzało łącznie ponad 200.000 osób co stanowi swoisty rekord przy tego typu akcjach. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy też Zagranicznemu Ośrodkowi Polskiej Organizacji Turystycznej w Pekinie, bez którego ta inicjatywna nie byłaby możliwa.