• -0.1 ºC  / 31.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Ostatni weekend Jarmarku
Wszystko co dobre szybko się kończy… i tak nadchodzący weekend będzie ostatnią okazją, aby odwiedzić jedną z największych plenerowych imprez Europy- Jarmark Św. Dominika.
A
A
Data modyfikacji: 29 sierpnia 2018 r.
Jarmark Świętego Dominika
Jarmark Świętego Dominika
Międzynarodowe Targi Gdańskie

Zanim jednak symboliczny klucz do bram Gdańska zostanie przez kupców oddany, wydarzy się jeszcze wiele.

Już w piątek o 20.30, na scenie na Targu Węglowym, odbędzie się koncert Łona, Webber & the Pimps.

W sobotę prawdziwa uczta! I to dosłownie – Uczta Neptuna rozpocznie się na Długim Targu o 11.00 i potrwa do 17.00. Uczta to degustacje, prezentacje kulinarne i konsultacje dietetyczne w wykonaniu zawodowych kucharzy. Do smakowania: byk na rożnie, kocioł obfitości, mega patelnia. Dodatkowo, specjalna strefa dla dzieci, parady uliczne z udziałem Teatru z Głową w Chmurach i zespołu Poznań Brass oraz koncert w wykonaniu zespołu Johnniego Rogersa.

Tego samego dnia zdecydowanie warto przejść się także na wsypę Ołowiankę. W samo południe odbędzie się tam Fishmarkt, czyli wydarzenie przypominające rybacką stronę Jarmarku. Do Gdańska przybędzie kilkanaście pieczołowicie odbudowanych łodzi – Pomeranek, z rybami. W ramach wydarzenia zorganizowana zostanie inscenizacja przemarszu ludzi morza z darami do ratusza, odbędą się warsztaty i pokazy kulinarne, będzie można spróbować swoich sił w rzemiośle rybackim oraz posłuchać opowieści o pracy na morzu i niezwykłych zwyczajach. Nie zabraknie również dużej dawki muzyki regionalnej i szantowej, wydawnictw i produktów o tematyce kaszubsko-pomorskiej.

Na zakończenie dnia, o 20.30 na scenie na Targu Węglowym, odbędzie się „Koncert na Królewskim Szlaku”. Muzycy występują na scenie w stylowych kostiumach i jak za czasów Jana Straussa, koncertują bez dyrygenta. Towarzyszą im znakomici soliści.

W niedzielę 19 sierpnia pożegnamy się z 758 Jarmarkiem św. Dominka.

Od 13.00 na placu Kobzdeja odbędzie się 3 godzinny piknik „Sieciaki na wakacjach”. Jest to jeden z serii wakacyjnych pikników edukacyjnych, organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę.

W trakcie uczestnictwa w pikniku dzieci uczą się, jak reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać, poznają zasady bezpiecznego korzystania z sieci, zdobywają wiedzę, jak chronić swoją prywatność w internecie, jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości, dowiadują się, czym jest internet mobilny, kim jest hejter oraz jak dbać o swój wizerunek online.

O 16.00 rozpocznie się oficjalna Ceremonia Zakończenia. Na przedprożu Dworu Artusa mistrz ceremonii zamknięcia opowie zebranym, co widział i słyszał przez 23 dni Jarmarku. Potem nastąpi uroczysta chwila wręczenia Nagród Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2018 i po raz ostatni odegrany zostanie przez trębaczy hejnał Jarmarku, a klucz do bram miasta powróci do rąk włodarzy.

Zwieńczeniem Jarmarku będzie koncert Mesajah na Targu Węglowym, o 20.30. Mesajah, znany z takich hitów jak Każdego dniaSzukając szczęścia, Lepsza połowa, jest autorem zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej. Energia towarzysząca jego występom jest tak niesamowita, że publiczność na koncertach bawi się do ostatniego dźwięku.

Po koncercie będzie można podziwiać pokaz laserów, który ostatecznie zakończy wielkie święto kupców.

Choć wszystkim nam trochę przykro, że kolejna edycja Jarmarku przechodzi do historii, to na pocieszenie można napisać jedno: Z każdym dniem, bliżej (kolejnego) Jarmarku św. Dominka!

Ps. nie zapomnijcie odwiedzić naszych stoisk informacji turystycznej po wyjątkowe upominki z Gdańska.