• 11.1 ºC  / 52.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Pączek dla każdego! Tłusty Czwartek w Informacji Turystycznej
Za nami Walentynki, ale przed nami kolejne święto, przez niektórych cenione nawet bardziej niż 14 lutego! Chodzi oczywiście o Tłusty Czwartek. Z tej okazji, Gdańska Organizacja Turystyczna przygotowała słodki poczęstunek.
A
A
data publikacji: 21 lutego 2017 r.

Tłusty Czwartek tuż, tuż...
-Tłusty Czwartek tuż, tuż...
Fot. GOT

Każdy, kto odwiedzi Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej (ul. Długi Targ 28/29) w czwartek 23 lutego, będzie mógł poczęstować się pysznym, gdańskim pączkiem.

A skąd tak właściwie wziął się Tłusty Czwartek? Data tego święta łasuchów zależy oczywiście od daty Świąt Wielkiej Nocy w danym roku. To dzień, który wypada zawsze od 29 stycznia do 4 marca. W naszej tradycji to dzień rozpoczynający ostatni tydzień karnawału. A skoro ostatni – to czemu sobie nie pofolgować i nie najeść się czegoś słodkiego i pysznego zanim nadejdzie post? Poza tym, stary przesąd nakazuje wierzyć, że kto tego dnia nie zje choćby jednego pączka, będzie miał pecha... No i jak tu odmówić?

Równie słodkie jak pączki są także nasze, gdańskie czeklady (o ile nawet nie słodsze!). Serdecznie polecamy zakupy on-line oraz w naszych punktach informacji turystycznej. 

Zapraszamy i smacznego. Będzie słodko!

Przypominamy także, że cały czas obowiązuje promocyjna oferta Karty Turysty „Zwiedzaj Gdańsk z Ukochaną Osobą”.