• 13.2 ºC  / 55.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Padel i Padbol. Turniej niezwykłych dyscyplin w Gdańsku
I ogólnopolski turniej w Padla w Gdańsku wraz z otwarciem I centrum do Padla w Gdańsku, oraz pierwszego boiska do Padbola w Polsce!
A
A
Data modyfikacji: 00 0000 r.
A1 event

 

Już 14 oraz 15 maja odbędzie się pierwszy ogólnopolski turniej Padla w Gdańsku. Turniej będzie miał miejsce na tle wspaniałego stadionu ‘Polsat Plus Arena Gdańsk’, tzw. ‘bursztynek’, na którym na co dzień rozgrywa swoje mecze Lechia Gdańsk. W związku z otwarciem całorocznego obiektu, turniej zostanie połączony wraz z oficjalnym otwarciem obiektu. Ciekawą sprawą pozostaje fakt, że ‘Padel’ jako dyscyplina sportu jest na ten moment najszybciej rozwijającym się sportem w Europie! Co więcej, na obiekcie powstanie pierwsze boisko do Padbola w Polsce. Same boiska swoim ciekawym wyglądem przykuwają wzrok. Wspaniała konstrukcja stalowo – szklana na tle jednego z najpiękniejszych stadionów w Europie robi piorunujące wrażenie!


Turniej ten będzie miał charakter rangi ogólnopolskiej, na turnieju zjawi się aktualny mistrz Polski w Padla – Maciej Naduk. Na samym wydarzeniu pojawią się również zawodnicy z całej Polski – ok. najsilniejszych 16 par. Dodatkowo profesjonalni trenerzy w Padla będą prowadzić zajęcia
promujące sport, jakim jest Padel oraz Padbol, będą tłumaczyć uczestnikom imprezy, laikom – podstawowe zasady w Padla oraz Padbola. Każda osoba uczestnicząca w wydarzeniu będzie miała okazję samemu spróbować swoich sił na kortach do Padla, lub boisku do Padbola w wyznaczonych do
tego godzinach. Całemu wydarzeniu będzie uczestniczyć znakomity projekt muzyczny ‘Taste the music’. Obiekt wyróżnia się znakomitą strefą relaksu wraz z antresolą, gdzie będzie można umilić sobie czas. Na obiekcie zostanie wydzielona strefa VIP oraz strefa dla dziennikarzy, gdzie będzie można skorzystać z bufetu. Sport cieszy się dużym zainteresowaniem wśród tzw. celebrytów w Polsce. Na ten moment potwierdzamy nazwiska z pierwszych stron gazet, które również pojawią się na otwarciu. Nieoficjalnie na obiekcie pojawi się również pani prezydent Gdańska – Aleksandra Dulkiewicz – osoba na co dzień trenująca tenis, ale żywo zainteresowana nową dziedziną sportu.

Z każdym dniem event rośnie w siłę, więc kolejne informacje dot. eventu będą potwierdzane w mediach społecznościowych. Event ten będzie doskonałą okazją do spędzenia wspólnie weekendu w ciekawym sportowym towarzystwie, relaksując się w przerwie na naszej strefie relaksu oraz VIP. Cały turniej odbywa się pod auspicjami Polskiej Federacji Padla. W ten sam weekend na stadionie zostanie rozegrany ostatni ligowy mecz Lechii Gdańsk, oraz 15 maja odbędzie się duży piknik juniorów Lechii Gdańsk, co będzie również stanowiło znakomite uzupełnienie naszej imprezy.

W razie dodatkowych pytań oraz chęci zgłoszenia współpracy przy udziale tego wydarzenia, zapraszamy do kontaktu z organizatorem imprezy, Prezesem Padbox Sp. z o. oraz Prezesem Stowarzyszenia Padel Gdańsk, Maciejem Ignaciuk – tel.: +48 798 708 808, kontakt@padbox.pl .
W przypadku zgłoszenia chęci swojego udziału w wydarzeniu i uzyskaniu akredytacji do strefy VIP, prosimy o wysyłanie swoich zgłoszeń na adres: biuro@padbox.pl podając w tytule wiadomości ‘Stefa VIP – zgłoszenie’. Potwierdzenie zgłoszenia zostanie potwierdzone zwrotnie. Prosimy
o zgłaszanie się najpóźniej do środy, tj. 11.05.2022r. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Łukaszem Falkowskim, menadżerem obiektu, tel.: +48 789 206 765.

Padel – co to jest?


Padel to dyscyplina w którą może grać dosłownie każdy! Ze względu na swoją prostotę, w odróżnieniu od tenisa, radość z gry możemy uzyskać już po kilku godzinach nauki! Jest to połączenie tenisa i squasha, gdzie grają ściany! W odróżnieniu od squasha, po drugiej stronie mamy zamiast ścianę – 2 zawodników. Wspaniała rozrywka dla osób początkujących, znakomity sport do rozwoju na szczeblu zawodowym. Wymiary boiska to 10m x 20m, konstrukcja składa się ze stali oraz szkła hartowanego. Nic dziwnego, że na ten moment jest to drugi najpopularniejszy sport w Hiszpanii oraz Szwecji.


Padbol - co to jest?


Padbol to dyscyplina, która jest w skrócie można określić jako ‘siatkonoga’. Konstrukcja składa się ze szkła hartowanego oraz stali. W odróżnieniu do siatkonogi, mamy tutaj ściany, które również stanowią element gry. Każdy kto miał styczność z piłką nożną i chce oddać się nowej rozrywce , podszlifować się w zakresie techniki, musi spróbować swoich sił. Znakomita rozrywka 2vs2 na 60m kwadratowych! Pierwszy tego typu boiska w Polsce powstanie już od maja właśnie w Gdańsku.