• 1.7 ºC  / 35.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Piękna i wyjątkowa Wyspa Sobieszewska!
Gdańsk od zawsze kojarzony z wielokulturową historią ma też inne oblicza. Jednym z takich wciąż nieodkrytych i urokliwych miejsc jest Wyspa Sobieszewska. Nazywana zielonymi płucami miasta wyspa to oaza spokoju dla osób, które chcą spędzić czas poza gwarnymi plażami w centrum.
A
A
data publikacji: 07 sierpnia 2017 r.

Rodzinne wakacje na łonie natury – kemping, las, rowery, plaża, żaglówki ujęte w dynamicznych kadrach wykonanych w technice POV (Point of view) - to temat przewodni najnowszego filmu ukazującego piękno i wyjątkowość Wyspy Sobieszewskiej.

I właśnie taką wyspę chcieliśmy pokazać w nowym spocie – mówi Anna Zbierska, Dyrektor Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miejskim w  Gdańsku – zieloną, spokojną: raj dla szukających kontaktu z naturą. Wyspa Sobieszewska to miejsce atrakcyjne dla turystów jak i dla mieszkańców Gdańska, nie tylko dla plażowiczów i osób ceniących przyrodę i piękne widoki, ale także tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie. Dla żeglarzy, rowerzystów, obserwatorów ptaków i  łowców bursztynu. Wyspa Sobieszewska to miejsce wyjatkowe. Nie tylko latem.

Chcieliśmy pokazać w filmie Sobieszewo jako doskonałe miejsce na wypoczynek z dala od zgiełku cywilizacji, od typowo wielkomiejskich atrakcji. Spontaniczna radość z obcowania z naturą i bliskimi – udało się nam to uchwycić w kadrach - mówi Tomasz Zasada, reżyser filmu.

W 2018 Gdańsk będzie gospodarzem obchodów 100-lecia ZHP a już 16 sierpnia br. dowiemy się czy również największej imprezy skautowej – światowego Jamboree 2023 i europejskiego zlotu w 2021. To właśnie na Wyspie Sobieszewskiej będą obozować tysiące młodych ludzi, którzy staną się ambasadorami tego miejsca. Właśnie dlatego rok 2017 jest nieoficjalnym rokiem Wyspy Sobieszewskiej – rozpoczęto budowę nowego mostu, zostanie zbudowana nowa ścieżka rowerowa. 

Więcej informacji o Wyspie Sobieszewskiej na www.gdanskwyspasobieszewska.pl

oraz www.facebook.com/TerazWyspaSobieszewska.