• 18.1 ºC  / 64.5 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Pierwszy taki klub badmintona w Gdańsku
Badminton, kometka, rakietki – na palcach jednej ręki można policzyć osoby, które nie miały kontaktu z tą grą, niezależnie od tego, jak zwykły ją nazywać. Większość z nas doskonale pamięta kometkę z wakacyjnych wspomnień okresu dzieciństwa, podczas których grało się na trawie - nad jeziorem, w górach, na koloniach, z rodzicami, rodzeństwem, kolegami. Słowem – ze wszystkimi i wszędzie. Od dziś na mapie Trójmiasta jest miejsce dedykowane tylko i wyłącznie tej grze. W gdańskim Garnizonie powstał Klub Badmintona.
A
A
Data modyfikacji: 30 stycznia 2019 r.Hala do gry znajduje się przy ul. Słowackiego 7a we Wrzeszczu, w pobliżu Hotelu Smart. Na miejsce bezbłędnie zaprowadzi nas wiszące nad wejściem zdjęcie, wyglądające niczym wyjęte z albumu naszych dziadków. Para graczy zachęca nas z plakatu słowami: „Zagraj z nami!”. Wiemy już doskonale, jaki klimat estetyczny przyświeca całej myśli – przenosimy się w lata okresu międzywojennego!

Budynek hali składa się z dwóch części:  na parterze znajduje się 9 w pełni profesjonalnych kortów do gry, dwie szatnie i toalety. Na antresoli znajdziemy strefę cardio, w której można przeprowadzić trening przygotowujący ciało do gry oraz salę klubową – przestrzeń przeznaczoną do odpoczynku oraz integracji z innymi miłośnikami badmintona. Z antresoli jest doskonały widok na korty, co pozwala obserwować innych graczy w oczekiwaniu na mecz.

„Klub Badmintona powstał z myślą o integracji mieszkańców Garnizonu, ale jest otwarty dla wszystkich, którzy chcą grać, na każdym poziomie znajomości gry, zarówno amatorskim, jak i zawodowym. Chcemy zachęcić mieszkańców do wybrania tej właśnie formy aktywności, jako sposobu spędzania wolnego czasu, rodzinnej rozrywki. Badminton jest dyscypliną, która niesie za sobą ogromne korzyści dla zdrowia i nie wymaga mistrzowskiej kondycji sportowej” – mówi Justyna Glazar, Dyrektor Centrum Marketingu Grupy Inwestycyjnej Hossa, pomysłodawcy przedsięwzięcia. Rzeczywiście badminton możemy postrzegać tylko w kategorii korzyści, jakie za sobą niesie: wzmocnienie całego ciała, szybkie spalanie kalorii, redukcja stresu i wiele, wiele innych.


 Klub Badmintona Garnizon rozpoczął swoją działalność 20 sierpnia i od pierwszych dni opublikowania tej informacji na profilu facebookowym cieszy się dużym  zainteresowaniem zarówno początkujących graczy, jak i zaawansowanych sportowców. Chętnych do gry w kometkę (vel badmintona) przyciąga również atrakcyjna cena wynajęcia kortu.

Badminton jest obecnie sportem, który przeżywa swój renesans. Powstaje coraz więcej drużyn grających zawodowo bądź amatorsko, więc tym bardziej cieszy fakt, że w Gdańsku sport ten doczekał się swojego miejsca.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.badmintongarnizon.pl oraz na profilu Badminton Garnizon na FB.