Święto Wolności i Solidarności
  • 18.2 ºC  / 64.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU
Pomaganie to niezła frajda!
Przez blisko 7 godzin ekipa Gdańskiej Organizacji Turystycznej zajmowała się pracami porządkowymi w rodzinnym domu dziecka „Pod Irysami”. W ruch poszły pędzle, wałki malarskie, sekatory i kosiarka. W tym czasie podopieczni placówki cieszyli się mini-wakacjami zorganizowanymi przez GOT oraz partnerów. Wszystko w ramach akcji „GOTowi do pomocy”.
A
A
data publikacji: 30 czerwca 2017 r.

Mieszkańcy spokojnego osiedla przy ul. Wdzydzkiej musieli być wczoraj mocno zaskoczeni, kiedy przed 9.00 zobaczyli kilkunastoosobową ekipę wchodzącą do „Domu pod Irysami”. To oczywiście my – zespół GOT, który na ten jeden dzień wyznaczył sobie zadania zupełnie inne, niż te realizowane na co dzień. Część osób chwyciła za pędzle i wałki malarskie, sekatory i haczki. Jeszcze inni ruszyli do kosiarek, podkaszarki i do montaży. Dodajmy, że dzięki firmie SKAT wychowankowie placówki zyskali zupełnie nową trampolinę!

Kiedy my uwijaliśmy się w pocie czoła (dosłownie, gdyż momentami w słońcu temperatura sięgała 35 stopni) dzieciaki ruszyły na zwiedzanie stadionu Energa Arena Gdańsk i do zabaw w centrum Fun Arena. Następnie dzięki uprzejmości MPA Poland dotarły busem do pięknego hotelu Kozi Gród, gdzie czekały kolejne atrakcje.

Po 2 dniach pełnych wypoczynku i dobrej zabawy dzieciaki wróciły do swojego domu. Zastały tu elegancko wymalowane pokoje, równo skoszony trawnik i przycięte krzewy. Mamy nadzieję, że spodobał im się zarówno wypad za miasto, jak i efekt naszej pracy.

Dziękujemy wszystkim partnerom, którzy wraz znami włączyli się do akcji:

Mercure Gdańsk Stare Miasto, Courtyard Gdynia Waterfront, Golden Tulip Gdańsk Residence, Hotel Novotel Gdańsk Marina, Skimondo, Gdańsk z Kajaka, Inmart, Home&You, Amber Sky, Akwarium Gdyńskie, SKAT, Stadion Energa Arena, Pit Stop oraz Pub T29.

Za rok z pewnością także ruszymy pomagać i już teraz zachęcamy do współpracy.