• 1.2 ºC  / 34.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Port Gdańsk bije rekordy!
W tym roku, do Portu Gdańsk zawinie ponad dwukrotnie więcej statków niż w 2016. Port spodziewa się 69 jednostek, co może przełożyć się na imponującą liczbę 30.000 gości. Ich średnia pojemność brutto przekroczy 24 800 GT, natomiast średnia długość wyniesie aż 170 metrów.
A
A
data publikacji: 17 marca 2017 r.

Zapowiedzi armatorów jasno wskazują, że ten rok będzie wyjątkowy. Do tej pory najwięcej statków zacumowało w Gdańsku w roku 2009 i było to 40 jednostek. Teraz spodziewane jest 27 statków więcej. Część jednostek to stali bywalcy naszego portu, jednak inne, takie jak np. AidaCara, Thompson Celebration czy National Geographic Orion pojawią się pierwszy raz.

Z kolei armatorem, który wyekspediuje najwięcej statków (22) będzie Viking Cruises, ze swoimi pięknymi, siostrzanymi liniowcami: Viking Star, Viking Sky i Viking Sea. Dodajmy, że to największe jednostki jakie zawiną do portu - każda z nich liczy przeszło 227 metrów długości i może przewieźć 930 pasażerów.

Kolejny raz, Gdańsk znalazł się także na trasie statków pływających nie tylko po Bałtyku. Nasze miasto umieszczono na mapie 50 dniowego rejsu, który zacznie się na Morzu Śródziemnym, a zakończy w Szwecji. Podobnie było w roku 2016, kiedy Gdańsk odwiedzili uczestnicy długiego i prestiżowego rejsu statku Albatros.

Jak podaje strona Portu Gdańsk, sezon wycieczkowy 2017 rozpocznie się zawinięciem statku National Geographic - 21 kwietnia. Zakończy się natomiast wyjątkowo późno - 29 grudnia, kiedy to w Gdańsku spodziewana jest wizyta wycieczkowca MS Saga Sapphire.

Warto przypomnieć, że Gdańska Organizacja Turystyczna regularnie współpracuje z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk w ramach stowarzyszenia „Cruise Baltic”, a także organizuje mobilny punkt informacji turystycznej i powitania dla gości chcących zwiedzić Gdańsk.

 

Więcej na: www.portgdansk.pl