• 19.1 ºC  / 66.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Powitajmy Mikołaja w Gdańsku
W niedzielę, 5 grudnia, w Gdańsku moc atrakcji a jedną z nich będzie przypłynięcie Mikołaja, który wspólnie z mieszkańcami oficjalnie zapali 25 tysięcy ledowych lampek na 17-metrowej choince ustawionej na Długim Targu. Tego samego dnia świąteczne iluminacje rozświetlą wiele dzielnic miasta.
A
A
Data modyfikacji: 02 grudnia 2021 r.
Zdjęcie przedstawia świętego mikołaja na swoim tronie gdy wręcz dziecku prezent

 

Gdańsk staje się coraz bardziej świąteczny. Od 19 listopada na Targu Węglowym zapachami wielu narodowych kuchni kusi Jarmark Bożonarodzeniowy. Dziesiątki kramów budują prawdziwie magiczny, świąteczny klimat. Jednym z nich jest stoisko Visit Gdansk, które szczególnie warto odwiedzić: https://visitgdansk.com/aktualnosci/domek-visit-gdansk-odwiedz-nas,a,5773

Od 1 grudnia na Długim Targu stoi także najwyższa w mieście choinka. Ma 17 metrów wysokości, jest sztuczna, przyjechała z magazynu, gdzie czekała na kolejne święta. W niedzielę, 5 grudnia, o godz. 16.00 kiedy to do Gdańska przypłynie Mikołaj, rozbłyśnie na niej 25 tysięcy energooszczędnych lampek.

Także w niedzielę, 5 grudnia, miasto w różnych miejscach rozbłyśnie świątecznymi iluminacjami. Będą girlandy światełek, pływające po wodzie świetlne łódeczki, dziesiątki iluminacji w parkach, na skwerach, na moście. Do znanych już z poprzednich iluminacji dołączą nowe figury. Będzie je można podziwiać do 2 lutego 2022 aż w ośmiu różnych lokalizacjach: w Parku Oliwskim, na skwerze Kobzdeja, na Zielonym Moście, w Parku Oruńskim, w Parku Reagana, na Targu Węglowym, na ul. Stągiewnej, na ul. Tkackiej. 

Od 4 do 8 grudnia "odpalone" zostaną dzielnicowe choinki. Jest ich jedenaście, w tym w trzech nowych lokalizacjach: w Osowej, Letnicy i Zaspie Rozstajach. Co ważne, przystrojone choinki nie są jedynymi ozdobami w dzielnicach. Od lat - w wielu z nich - radni i aktywiści dbają o świąteczny wystrój finansując m.in. zakup iluminacji i innych ozdób, które cieszą oko w świąteczny czas w charakterystycznych, popularnych miejscach.

Innymi słowy. Święta tuż, tuż…