• 12.2 ºC  / 54.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Powrót do przeszłości
Wirus COVID-19 zdaje się powoli ustępować. Kolejne kraje otwierają swoje granice a ludzie zaczynają częściej wychodzić z domu. Choć wciąż jeszcze musimy zachowywać pewne środki ostrożności, to można zaryzykować stwierdzenie, że powoli wracamy do stanu sprzed wybuchu pandemii.
A
A
Data modyfikacji: 10 czerwca 2020 r.

Wirus sprawił, że najpopularniejsze miejsca na planecie wyludniły się z dnia na dzień. Zdjęcia pustych ulic Wenecji, Nowego Jorku, Londynu i innych miast na dłużej zagościły się w mediach. Kanały Wenecji bez łódek, pusty Times Square czy Trafalgar Square. Podobnie stało się w naszym Gdańsku – tętniące co roku wiosennym życiem ulice Głównego Miasta oraz plaże zrobiły się puste. Pomimo tego, że dookoła przyroda budziła się do życia i z każdym dniem robiło się bardziej słonecznie i zielono, gdańszczanie i gdańszczanki przez wiele dni musieli pozostać w domach. W najczęściej odwiedzanych miejscach zapanował  niepokojący wręcz klimat, rodem z post-apokaliptycznego filmu.

Na szczęście wszystko powoli wraca do normalności i trzymamy kciuki, aby za kilka tygodni COVID-19 był tylko złym wspomnieniem. Tymczasem przygotowaliśmy kilka zdjęć, które pokazują wybrane miejsca w Gdańsku w szczycie pandemii oraz później – w momencie kiedy wirus zaczął ustępować.

Wracamy do normalnego życia - zobaczcie sami. 

Przed Przed
Po Po

Ul. Długi Targ

Przed Przed
Po Po

Gdańskie plaże należą do najszerszych i najpiękniejszych w Polsce

Przed Przed
Po Po

Żuraw i Długie Pobrzeże