• -0.4 ºC  / 31.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Poznaj Gdańsk z okien zabytkowego tramwaju
Zabytkowy tramwaj, miejscy przewodnicy i największe atrakcje Gdańska na trasie – w pierwszy weekend wakacji rusza coroczna miejska atrakcja – czyli Tram Tour 2018. W każdą sobotę i niedzielę, aż do 2 września, dwa razy dziennie na trasy wyjedzie zabytkowy tramwaj spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Na trasie przejazdu m.in. Europejskie Centrum Solidarności, gdański bursztynowy stadion, a także park i plaża w Brzeźnie, Opera Bałtycka i Wielka Aleja. O wszystkich atrakcjach opowiedzą przewodnicy miejscy PTTK.
A
A
Data modyfikacji: 30 stycznia 2019 r.Od 23 czerwca do 2 września, dwa razy dziennie, zabytkowy tramwaj GAiT będzie wozić gdańszczan i turystów na trasie Brama Wyżynna – Latarnia Morska w Nowym Porcie. Na pokładzie przewodnicy miejscy PTTK opowiadać będą m.in. o tym gdzie urodziło się najwięcej gdańszczan, ile lip rośnie wzdłuż Wielkiej Alei, z ilu płytek poliwęglanowych w odcieniach bursztynu składa się gdański stadion, co stoi obecnie na terenie jeziora Zaspa i gdzie jest najwyższy komin w mieście.

Odjazdy obu tramwajów z przystanku Brama Wyżynna (k. Dworzec Główny), dwa razy dziennie o godz.: 11:20 i 13:05. Na przejazdy obowiązują specjalne bilety, które będzie można kupić u motorniczego bezpośrednio przed odjazdem, w cenie: 4,50 zł bilet ulgowy, 6 zł bilet normalny oraz 15 zł bilet rodzinny. Dzieci do lat 4 - bezpłatnie. Posiadacze Karty Turysty mogą zakupić bilet ulgowy zamiast normalnego. Jeden bilet obowiązuje na trasie Brama Wyżynna – Latarnia Morska – Brama Wyżynna. Na wycieczki zapraszają wspólnie Gdańskie Autobusy i Tramwaje, PTTK Oddział w Gdańsku, Gdańska Organizacja Turystyczna i Miasto Gdańsk.Piotr Połoczański