• 11.9 ºC  / 53.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Prestiżowe wyróżnienie dla Europejskiego Centrum Solidarności
Certyfikat „Najlepszy Produkt Turystyczny 2017”, który powędrował w ręce dyrektora ECS, Basila Kerskiego, można z powodzeniem nazwać turystycznym Oskarem. Podczas uroczystej XV już gali konkursu, jury ogłosiło, że to właśnie Europejskie Centrum Solidarności z Gdańska jest prawdziwym, turystycznym hitem Polski.
A
A
data publikacji: 27 listopada 2017 r.

Wręczenie Certyfikatu POT
-Wręczenie Certyfikatu POT
Fot. Magdalena Mistat / ECS

Wyróżnienie co roku przyznawane jest podmiotom, które są ważnymi punktami na turystycznej mapie Polski. Nagroda dla ECS nie jest jednak niespodzianką. Jest to instytucja, którą od momentu otwarcia w roku 2014, odwiedziło już ponad 2,3 mln osób i która bardzo szybko stała się wręcz obowiązkowym punktem odwiedzin, podczas pobytu w Grodzie Neptuna. Nagroda ma także wymierną wartość wizerunkową – Polska Organizacja Turystyczna zawsze promuje laureatów zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Warto dodać, że Certyfikat POT jest przyznawany przez kapitułę, w skład której wchodzą eksperci z zakresu turystyki, budowy i promocji produktów turystycznych, komunikacji społecznej i marketingowej, przedstawiciele środowisk akademickich związanych z turystyką, izb branżowych oraz mediów. Wyróżnienie funkcjonuje od 2003 roku.

Certyfikat POT jest kolejną prestiżową nagrodą przyznaną Europejskiemu Centrum Solidarności. W 2016 roku ECS zostało wyróżnione Nagrodą Muzealną Rady Europy, a w 2015 roku Znakiem Dziedzictwa Europejskiego. Zwyciężyło również w konkursach Top Inwestycje 2015 i Sztorm za Inwestycję Roku 2015. Otrzymało także wyróżnienie specjalne w konkursie Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich oraz nominację do nagrody Europejskie Muzeum Roku / European Museum of the Year – EMYA.