• 16.2 ºC  / 61.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Promujemy Gdańsk w Chinach
150.000 osób! Tyle właśnie oglądało nasz streaming do Chin w sobotę 9 października. Był to 2-godzinny spacer po Gdańsku, podczas którego odwiedziliśmy m.in. Muzeum Bursztynu, kościół św. Brygidy oraz najważniejsze ulice i uliczki Głównego Miasta. Nasi przewodnicy – Piotr i Lily zachęcali mieszkańców Państwa Środka do odwiedzenia Gdańska. Oczywiście w języku chińskim.
A
A
Data modyfikacji: 00 0000 r.
20211009_135405

 

Nasz spacer rozpoczęliśmy od nowej siedziby Muzeum Bursztynu. Mieszkańcy Chin bardzo cenią ten surowiec, którego w Gdańsku nie brakuje. W końcu nasze miasto nie bez powodu nazywane jest światową stolicą bursztynu. Następnie skierowaliśmy się do kościoła św. Brygidy. Dzięki oprowadzeniu przez księdza proboszcza mieliśmy okazje niemalże dotknąć wspaniałego ołtarza. Nic też dziwnego, że to właśnie w tym momencie na aplikacji goście zamieszczali najwięcej pozytywnych komentarzy, niedowierzając wręcz w piękno bursztynowego obiektu.

Po tym przyszedł czas na spacer na ulicę Piwną i Długą. Dzięki wspaniałej pogodzie, jak towarzyszyła nam cały dzień, Gdańsk wydawał się jeszcze piękniejszy niż zazwyczaj. Jego wspaniała architektura i zabytki budziły autentyczny podziw. Warto dodać, że cały czas nasi prowadzący organizowali konkursy z nagrodami dla oglądających. Z Długiej skierowaliśmy się na ulicę Mariacką i do restauracji na poczęstunek tradycyjnymi polskimi zupami. Na koniec przyszedł czas na ostatnie losowanie – nagrodę główną – voucher na pobyt weekendowy dla 2 osób w hotelu Holiday Inn, który ufundowało Visit Gdansk.

Akcja została przygotowana wspólnie z ZOPOT Pekin i liczymy na powtórkę w przyszłym roku.