• 13.0 ºC  / 55.3 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Przestrzeń z taaakim widokiem!
Już w połowie tego miesiąca w Gdańsku pojawi się zupełnie nowa i unikalna przestrzeń, która zaoferuje spektakularny widok z wysokości aż 130 metrów. Mowa o 32. piętrze najwyższego budynku w Północnej Polsce – Olivia Star, który lada dzień otworzy się dla gości.
A
A
Data modyfikacji: 16 lipca 2019 r.

Widok jaki rozpościera się z tej wysokości zapiera dech w piersi. Przy dobrej pogodzie zobaczymy najodleglejsze dzielnice miasta, cały port i stocznię, Trójmiejski Park Krajobrazowy, a nawet Hel.

Co ciekawe, nie jest to zwykła przestrzeń widokowa. Została podzielona na 3 strefy. Każda ma inny wystrój w zależności od widoku, jaki rozpościera się za oknem z konkretnej strony wieży. Jest więc część morska, jest część zielona i część secesyjna. O ile te 2 pierwsze nie pozostawiają wątpliwości co do tego co ujrzymy za oknem kiedy się w nich znajdziemy, o tyle ta ostatnia dotyczy miejsca, z którego najlepiej podziwiać zabytkowe i urokliwe kamienice Gdańska, zwłaszcza Oliwy.

Trzeba przyznać, że projekt wnętrza, przygotowany przez pracownię Design Anatomy, robi niesamowite wrażenie.

strefa secesja olivia star Gdańsk

 

Dodajmy jeszcze, że niebawem na wyższym, 33. piętrze pojawią się 2 restauracje. Ich szefem będzie uznany kucharz, wyróżniony wielokrotnie gwiazdkami Michelin – Paco Perez. Jedna z nich zaoferuje przysmaki i potrawy, po jakie często sięgamy każdego dnia, natomiast druga będzie kusić gości wyszukaną kuchnią, z wieloma perfekcyjnie przygotowywanymi posiłkami.

34. piętro będzie miejscem spotkań, konferencji, wydarzeń. Jest to zarazem najwyższe dostępne dla gości piętro i znajduje się na 150 metrze Olivia Star. Ta przestrzeń jest zdecydowanie wyższa, a dzięki unikalnej, pochyłej konstrukcji wieży z niej, podobnie jak w kilku niższych kondygnacji, możemy podziwiać widoki mając wrażenie, że dosłownie unosimy się nad ulicą poniżej.

Ceny biletów wstępu:

od 1 maja do 30 września - 18 zł bilet normalny, 15 zł bilet ulgowy
od 1 października do 30 kwietnia - 16 zł bilet normalny, 13 zł bilet ulgowy
dzieci do 3 lat, opiekunowie osób z niepełnosprawnościami, opiekunowie grup powyżej 10 osób - wchodzą bez opłatosobom w wieku od 3 do 26 lat oraz seniorom 65+, posiadaczom Karty Dużej Rodziny, kart mieszkańca z Gdańska, Sopotu i Gdyni przysługują bilety ulgowe

Bilet umożliwia pobyt przez godzinę na górze. Będzie on mógł być wydłużony o kolejne 30 minut po złożeniu zamówienia w jednym z punktów gastronomicznych na minimum 30 zł. Warto dodać, że osoby, które przyjadą do Olivii Business Centre samochodem, zapłacą 3 zł za każde pół godziny postoju na parkingu.

Szansy na taki widok, po prostu nie można sobie odpuścić!