• -1.0 ºC  / 30.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Przygotujcie się na szok! Gdańsk jest… piękny.
To co jest powszechnie znane mieszkańcom Polski, niekoniecznie jest wiadome mieszkańcom innych krajów. Prawdziwy szok przeżyła reporterka brytyjskiej gazety „Mirror”, Sue Jolly, która przybyła do Gdańska jedynie ze stereotypowymi wyobrażeniami o naszym mieście, a wyjechała zakochana w Grodzie Neptuna.
A
A
data publikacji: 26 lipca 2017 r.

Gdańsk bynajmniej nie jest szarym i nudym miastem stoczniowym
-Gdańsk bynajmniej nie jest szarym i nudym miastem stoczniowym
Fot. GOT

Sue sama przyznaje, że jej, podobnie jak większości Brytyjczyków, Polska i Gdańsk kojarzyły, bądź kojarzą się głównie z szarymi ulicami, protestami i nieciekawą architekturą. Słowem miejscem, które polecilibyśmy tylko komuś, kogo nie lubimy. Niestety, w związku z tym, że stwierdzenie „błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli” w turystyce za bardzo nie działa, trzeba zrobić wszystko aby goście odkryli nasz Gdańsk. A kiedy raz przyjadą to sprawa zamknięta. Prawie wszyscy turyści są oczarowani naszym miastem – chętnie wracają i polecają. Nie inaczej było z Sue Jolly. Dziennikarka zwróciła uwagę na piękne, pieczołowicie odrestaurowane kamienice, które przypominają te z Holandii na tyle mocno, że „miałam wrażenie, że wsiadłam nie w ten samolot i wylądowałam w Amsterdamie”, napisała Sue.

Co więcej, bardzo zasmakowało jej nasze piwo i…lody. Europejskie Centrum Solidarności określiła jako „nowoczesne ze świetnymi, dobrze przetłumaczonymi opisami wydarzeń historycznych centrum, przybliżające szokującą, acz fascynującą walkę z reżimem komunistycznym”.

Była także pod wrażeniem, długich piaszczystych plaż i pysznej, regionalnej kuchni. No i te niezwykle korzystne dla Brytyjczyków ceny…

Zresztą wszystkiego możecie dowiedzieć się sami, czytając ten ARTYKUŁ.

Polecamy!