• -0.3 ºC  / 31.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Punkt informacji turystycznej na Wyspie Sobieszewskiej i w ZOO
Od 31 maja do końca września, na Wyspie Sobieszewskiej oraz w ZOO, funkcjonują sezonowe punkt informacji turystycznej. Oba obsługuje Gdańska Organizacja Turystyczna.
A
A
data publikacji: 30 maja 2018 r.
Punkt informacji turystycznej na Wyspie Sobieszewskiej
Punkt informacji turystycznej na Wyspie Sobieszewskiej
Gdańska Organizacja Turystyczna

 Wyspa Sobieszewska

Punkt IT na Wyspie Sobieszewskiej znajduje się przy ul. Turystycznej 1. Godziny jego otwarcia to 9.00-17.00. W czerwcu oraz wrześniu będzie czynny w weekendy (soboty i niedziele), zaś w lipcu i sierpniu, każdego dnia.

Z kolei punkt w ZOO znajduje się tuż przy głównym wejsciu, i działa na takich samych zasadach jak punkt na Wyspie.

W punktach można otrzymać informacje o Gdańsku i Wyspie, pobrać darmowe materiały informacyjne oraz zakupić gdańskie upominki.

Wyspa Sobieszewska to bez wątpienia jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w Gdańsku. To prawdziwy raj dla tych lubiących spokój, ciszę, przyrodę oraz turystykę aktywną. Rezerwaty przyrody, urokliwe alejki, lasy, ścieżki rowerowe i „Zbiornik Kazimierz” będący też wieżą widokową, czynią z Wyspy cel wycieczek licznych turystów i mieszańców. Nieczęsto zdarza się, aby w skład dużego miasta wchodziła taka przyrodnicza perełka.

Gdański Ogród Zoologiczny

Punk informacji turystycznej w gdańskim ZOO
Punk informacji turystycznej w gdańskim ZOO
Gdańska Organizacja Turystyczna

Z kolei Gdański Ogród Zoologiczny to nieprzerwanie ogromna atrakcja turystyczna, zwłaszcza dla rodzin. Jest to największe obszarowo ZOO w Polsce, które zamieszkuje ponad 1100 zwierzaków, reprezentujących 85 gatunków. Rocznie odwiedza je ponad 430 tysięcy gości.