• 10.8 ºC  / 51.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Rada Miasta bez tajemnic!
Już w najbliższą sobotę 9 września, odbędzie się kolejny Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla odwiedzających – zarówno tych młodszych, jak i starszych. Nie zabraknie także Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Rada czeka na gości od 9.00 do 14.00.
A
A
data publikacji: 06 września 2017 r.

Taka okazja trafia się tylko raz do roku. Podczas dnia otwartego Rady będzie można zasiąść w ławach rajców i zapoznać się z elektronicznym system głosowania. Licencjonowani przewodnicy PTTK oprowadzą chętnych po budynku i zapoznają ich z jego bardzo ciekawą historią. Oczywiście, będzie można spotkać się z radnymi i przewodniczącym rady, a także zobaczyć odznaczenia jakie nadaje Rada osobom zasłużonym dla Gdańska. O atrakcje zadbały również Straż Graniczna i Państwowa Straż Pożarna, które zaprezentują swój sprzęt na dziedzińcu Rady.

Dzień Otwarty Rady Miasta 2016
-Dzień Otwarty Rady Miasta 2016
Fot. Jerzy Pinkas / gdansk.pl

Dodatkowo, zaplanowano: Zawody w Poszukiwaniu Bursztynu (zapisy w godz. 9:30 - 11:30),
grę miejska pt. "Rada Miasta bez tajemnic" oraz animacje historyczne na stanowisku Kompani Kaperskiej - Gdańsk w XVII w.  

W holu budynku Rady traficie też na punkt Informacji Turystycznej GOT. Służymy informacjami na temat naszego miasta oraz bezpłatnymi materiały poświęconymi Gdańskowi.

Zapraszamy!