• 18.5 ºC  / 65.2 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Rekordowe lato w Gdańsku!
Stało się to, czego po cichu wszyscy się spodziewaliśmy - padł rekord! Bogata oferta rozrywkowa, piękna pogoda oraz moda na Gdańsk przyciągnęły do naszego miasta tłumy turystów. Łącznie w czerwcu, lipcu i sierpniu odwiedziło nas blisko 1,1 mln gości, czyli aż o 28% więcej niż w analogicznym okresie, roku ubiegłego! Nigdy wcześniej nasze miasto nie cieszyło się takim powodzeniem.
A
A
Data modyfikacji: 29 stycznia 2019 r.

Dominik Paszliński / gdansk.pl


Trend z ostatnich lat został podtrzymany. Każdego roku Gdańsk jest coraz popularniejszą destynacją turystyczną. Tego lata odwiedziło nas 1 068 803 gości. Wszystkich turystów, to znaczy osób, które zatrzymały się w Gdańsku na przynajmniej jedną noc, było 781 tysięcy. Natomiast 287 tysięcy osób odwiedziło Gdańsk, nie decydując się na nocleg. Najliczniej reprezentowani byli goście rodzimi, których łączna liczba wyniosła nieco ponad 677 tysięcy. Przybyłych z zagranicy było blisko 400 tysięcy. 

Najwięcej gości przybyło do Gdańska z naszego województwa – 29,4%. Następni byli goście z Mazowsza (prawie 11%) oraz Województwa Kujawsko - Pomorskiego  (10,7%). Jeśli chodzi o zagranicę, to swoją pozycję lidera umocnili Niemcy – 38 %. Za nimi uplasowali się Brytyjczycy (19,8%) oraz Skandynawowie (18,2%).

Większość, bo 51,6 % osób, jako główny powód pobytu podało wypoczynek, co nie może dziwić. Podobnie jeśli chodzi o główne atrakcje: 96,2 % odwiedziło Główne Miasto, a na drugim miejscu - 46,3 % - znalazła się plaża. Ten świetny wynik z pewnością był także zasługą doskonałej tego lata, pogody.

To co jeszcze zwraca uwagę, to niezmiennie wysoka, ogólna ocena pobytu w Gdańsku. W skali 10 stopniowej, uzyskaliśmy notę 8,7.

Polecamy poniższą grafikę, gdzie można znaleźć jeszcze więcej danych.
Oby tak dalej!