• 13.2 ºC  / 55.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Rekordowy rok gdańskiego lotniska
Choć było bardzo blisko, to nie udało się w zeszłym roku, ale co się odwlecze… Gdański Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy właśnie obsłużył pasażera nr 5 000 000 w roku 2019! To nowy rekord, a jednocześnie potwierdzenie, że gdańskie lotnisko jest 2. najpopularniejszym portem regionalnym w Polsce.
A
A
Data modyfikacji: 00 0000 r.
Fot. Dominik Paszliński / gdansk.pl

 

Gdański Port Lotniczy od wielu lat notuje systematyczny wzrost liczby pasażerów. Aby mu sprostać przeprowadzono zakrojoną na szeroką skalę rozbudowę infrastruktury. W jej ramach powstał m.in. nowoczesny terminal oraz miejsca parkingowe i przystanek kolei. Obecnie trwa dalsza rozbudowa terminala, co podniesie jego wydajność do poziomu ok. 9 mln pasażerów rocznie.

Z okazji rekordu na lotnisku przygotowano specjalną uroczystość. Partnerem wydarzenia „5-milionowy Pasażer Portu Lotniczego Gdańsk” była Grupa Lufthansa, bo to właśnie na pokładzie samolotu tej linii przybył do Gdańska z Frankfurtu rekordowy pasażer, a właściwie pasażerka - pani Marzena, która podróżowała z córką Hanią.

Wśród witających znaleźli sięm.in. Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Z-ca Prezydenta Gdańska Piotr Borawski, Z-ca Prezydenta Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała i Z-ca prezydenta Sopotu Magdalena Jachim. Gospodarzem wydarzenia byli Prezes Portu Lotniczego Gdańsk Tomasz Kloskowski, a także szef Lufthansy w Polsce Frank Wagner.

Szczęśliwa pasażerka otrzymała nagrody m.in. vouchery na przeloty linią Lufthansa oraz upominki.

Nie zostaje nam już nic innego, jak tylko czekać na pasażera numer 6 000 000 obsłużonego w ciągu 1 roku kalendarzowego. Czy wydarzy się to już w roku 2020? Trzymamy kciuki!