• 1.1 ºC  / 34.0 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Ruszaj po wiedzę i zabawę!
Podczas gdy Gdańsk obchodzi swoje święto, Gdańska Organizacja Turystyczna przygotowuje się do uruchomienia nowej, arcyciekawej atrakcji. Niebawem będziecie mogli wyruszyć na szlak przygody i zabawy dzięki nowej edycji „Questów”!
A
A
data publikacji: 26 maja 2017 r.

questy
-questy
Fot. GOT

Gdańsk to miasto o tak bogatej przeszłości, że trudno było nam zdecydować, w którą stronę powinien prowadzić pierwszy szlak. Koniec, końców zdecydowaliśmy, że pierwszym obiektem, wokół którego będzie osadzona fabuła questu, zostanie Ratusz Głównego Miasta. A nie będzie to fabuła banalna, rodem z większości polskich seriali emitowanych wieczorami. O nie! Na razie możemy zdradzić, że szczególnie zadowoleni będą miłośnicy wątków sensacyjnych i kryminalnych…

Wyjątkową cechą najnowszych qestów będzie także to, że oprócz użytkowników smartfonów, w zabawie udział będą mogli wziąć również turyści niezaopatrzeni w te cuda współczesnej techniki. Planujemy bowiem wydanie specjalnej broszury – komiksu, która w sposób angażujący, a jednocześnie zabawny, przeprowadzi nas przez całe wyzwanie.

Niezależnie jaką opcję wybierzecie – aplikację na smartfonie czy broszurkę – możecie być pewni, że tak łatwo nie ukończycie questów. Dlatego już teraz zacznijcie poszerzać swoją wiedzę. Podpowiedź jest powyżej – skoncentrujcie się na Ratuszu Głównego Miasta.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony, gdzie niebawem poinformujemy, kiedy dokładnie rozpocznie się projekt. 

Gdańskie questy są realizowane we współpracy z Muzeum Historycznym Miasta Gdańska.

Projekt realizowany w ramach działania "Przywracanie blasku Drodze Królewskiej w Gdańsku - rewitalizacja Ratusza Głównego Miasta i Dworu Artusa" dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (Działanie 8.3 Materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe).


Realizacja Projektu
-Realizacja Projektu
Fot. Visitgdansk