• 13.6 ºC  / 56.4 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Ruszyły tramwaje wodne
Wraz z początkiem maja rozpoczął się kolejny sezon Gdańskiego Tramwaju Wodnego. Statki linii F5 (Żabi Kruk - Westerplatte - Brzeźno) oraz F6 (Targ Rybny - Narodowe Centrum Żeglarstwa - Sobieszewo) będą pływać do 29 września 2019 roku. Pamiętajmy, że każdemu posiadaczowi Gdańskiej Karty Mieszkańca przysługuje jeden darmowy rejs!
A
A
Data modyfikacji: 03 czerwca 2019 r.
 tramwaje wodne Gdańsk
 
Fot. Grzegorz Mehring / gdansk.pl

 

W okresie od 1 maja do 19 czerwca rejsy tramwajem wodnym odbywać się będą w weekendy, święta oraz wyznaczone dni, po 6 rejsów dziennie (jeden rejs - pojedyncze przepłyniecie statkiem pomiędzy przystankiem pierwszym a ostatnim) na dwóch liniach:

  • F5 (Żabi Kruk - Westerplatte - Brzeźno i z powrotem)
  • F6 (Targ Rybny - Narodowe Centrum Żeglarstwa - Sobieszewo i z powrotem)

Latem (po 19 czerwca) tramwaje będą pływać już każdego dnia.

Linie obsługiwane są przez statki pasażerskie Żeglugi Gdańskiej: SONICA i SONICA I. Jednostki mogą przewieźć jednorazowo 50 osób i 5 rowerów. 

Cena za bilet normalny wynosi 20 zł, ulgowy 10 zł, przewóz roweru - 5 zł.

 linie tramwaju wodnego w Gdańsku mapa
 
Schemat kursowania tramwajów wodnych

 

Nowością w tym roku jest możliwość skorzystania z jednego bezpłatnego rejsu na podstawie Gdańskiej Karty Mieszkańca. W tym celu posiadacze Gdańskiej Karty Mieszkańca przed wejściem na pokład tramwaju wodnego muszą pobrać bilet bezpłatny od załogi statku. W przypadku skorzystania z internetowego systemu sprzedaży biletów, należy wygenerować bezpłatny bilet i okazać go załodze statku: bądź w formie wydruku na papierze formatu A4, bądź też na przenośnym urządzeniu elektronicznym w formacie PDF. 

Szczegółowy rozkład rejsów zamieszczony jest na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku: