• 1.2 ºC  / 34.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Sezon w Gdańsku nigdy się nie kończy!
Wakacje dobiegły już końca… Szkoły ponownie się zapełniły. Dni będą coraz chłodniejsze, a liści na drzewach coraz mniej. Jest jednak pewna rzecz, która się w Gdańsku nie zmienia – sezon trwa u nas cały rok.
A
A
data publikacji: 04 września 2017 r.

Sezon w Gdańsku się nie kończy!
-Sezon w Gdańsku się nie kończy!
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Nawet jeśli pogoda nie sprzyja to w Gdańsku i tak nie można narzekać na nudę. Wspaniałe muzea i instytucje kultury, obiekty historyczne i miejsca zabaw dla dzieci. Wszystko to można znaleźć w naszym mieście, o każdej porze roku. Niewątpliwie hitem tego roku jest otwarte wiosną Muzeum II Wojny Światowej, które dodatkowo wzbogaciło i tak obszerną, gdańską ofertę edukacyjną. Wystarczy zaopatrzyć się w Kartę Turysty (w naszych punktach informacji lub w sklepie on-line) i możemy ruszać aby odkrywać najlepsze muzea i najciekawsze miejsca w naszym mieście. Dzięki karcie będziecie mogli swobodnie poruszać się komunikacją miejską oraz otrzymacie rabaty lub darmowy wstęp do wielu miejsc. Co więcej, po dniu zwiedzania możecie otrzymać rabat w jednej z restauracji partnerskich!

Karta Turysty - kup on-line
-Karta Turysty - kup on-line
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Aplikacja VisitGdansk i zawarta w niej gra "Śladami Plentego. Gmerk ukryty w Ratuszu" to jedna z najnowszych atrakcji turystycznych w Gdańsku. Gdańsk to miasto, które skrywa wiele tajemnic. Z aplikacją Questy VisitGdansk możesz poznawać je rozwiązując zagadki interaktywne w muzeach i obiektach kultury.

Gra "Śladami Plentego. Gmerk ukryty w Ratuszu" pozwoli Ci zobaczyć więcej i w jeszcze bardziej interesujący sposób. Zagadka, przed którą stajesz, nie jest zwykłą, błahą łamigłówką. To wyzwanie. Aby sobie z nim poradzić, trzeba będzie odkryć tajemnicę ukrytego w czasie II Wojny Światowej eksponatu – cennego francuskiego zegara. Aby zagrać trzeba pobrać aplikację. Gra toczy się w Ratuszu Głównego Miasta Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Dowiedz się więcej o aplikacji TUTAJ.

Śladami Plentego. Gmerk ukrytyw ratuszu
-Śladami Plentego. Gmerk ukrytyw ratuszu
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Finansowanie projektu
-Finansowanie projektu
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Projekt zrealizowany w ramach działania "Przywracanie blasku Drodze Królewskiej w Gdańsku - rewitalizacja Ratusza Głównego Miasta i Dworu Artusa" dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (Działanie 8.3 Materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe).

Jeśli z kolei pogoda dopisuje, a interesują Was szlaki dzięki którym można dobrze się bawić i zdobyć wiedzę lub nagrody to polecamy 2 wyjątkowe trasy. Pierwsza dla mniejszych odkrywców, druga dla nieco starszych.

Mowa oczywiście o szlaku Gdańskiego Lwa Heweliona, którego znajdziemy już w 8 miejscach: na lotnisku, Górze Gradowej (Centrum Hewelianum), przy ul. Długi Targ, na Wyspie Ołowiance, przy Wielkim Młynie, przy molo w Brzeźnie oraz przy Stadionie Energa Gdańsk i w ZOO w Oliwie. Dzięki aplikacji Ileo lwiątka opowiedzą nam historię danego miejsca – wystarczy zbliżyć smartfon z pobraną aplikacją do figurki i gotowe. Dowiedz się więcej o szlaku Lwa Heweliona TUTAJ.

Gdański Lew Hewelion przy Stadionie Energa Gdańsk
-Gdański Lew Hewelion przy Stadionie Energa Gdańsk
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Drugi ze szlaków to Craft Beer Trail, czyli szlak piwny. No i już wiecie, dlaczego wcześniej napisaliśmy, że jest dla „starszych”. W zabawie bierze udział 10 lokali. W każdym, po wypiciu złotego trunku, dostajemy pieczątkę do specjalnego zeszytu. Za zebranie odpowiedniej ilość pieczątek czekają atrakcyjne nagrody takie jak np. kufel do piwa! Więcej o szlaku przeczytacie TUTAJ.

Trójmiejski Szlak Piwny-Craft Beer Trail
-Trójmiejski Szlak Piwny-Craft Beer Trail
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

A jeśli pogoda nie pozwala na wyjście  domu, możecie zacząć planować swój czas na następne dni (z bardziej łaskawą aurą) lub poeksperymentować w kuchni. Na naszym portalu visitgdansk.com niezmiennie znajdziecie inspiracje przy wyborze szlaków zwiedzania Gdańska i regionu, a także sprawdzicie przepisy na pyszne potrawy, nie tylko regionalne. Na bieżąco informujemy również o najważniejszych wydarzeniach w naszymi mieście, turystycznych i nie tylko.

Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej
-Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Na koniec dodajmy, że Gdańska Organizacja Turystyczna niezmiennie prowadzi 3 punkty informacji turystycznej, choć godziny ich otwarcia przy dworcu gł. PKP oraz przy ul. Długi Targ ulegną skróceniu, to nasi informatorzy na co dzień służą pomocą. Dodatkowo, w punktach kupicie wspaniałe gadżety związane z Gdańskiem, takie jak koszulki, magnesy, torby, kubki i wiele, wiele więcej.

Słowem – nie smućcie się, że lato odchodzi. Wróci już za niespełna 10 miesięcy, ale nawet bez niego w Gdańsku nie będziecie się nudzić!