• 16.0 ºC  / 60.7 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Smaki Azji? Ameryki? Europy? Rozsmakuj się w Olivii i wybierz się w kulinarną podróż nie opuszczając Trójmiasta.
Z czym kojarzy się początek września? Z powrotem do szkoły i końcem wakacji? Tym razem będzie inaczej! Przy Olivia Business Centre atmosfera lata trwa dłużej. Od 2 do 5 września na patio OBC odbywać się będzie kulinarna fiesta, połączona z wieloma ciekawymi wydarzeniami. Zwieńczeniem imprezy będzie Wielka Szama – czyli najsmaczniejszy zlot food trucków w Gdańsku, który odbędzie się w sobotę i niedzielę przy Olivia Business Centre.
A
A
Data modyfikacji: 00 0000 r.

Olivia to nie tylko największy kompleks biurowy w regionie. To także restauracje z niepowtarzalnym widokiem, klimatem i oczywiście nietuzinkowymi daniami. Tym razem gastronomowie z Olivii wyjdą do swoich gości na patio i będzie to wyjątkowa okazja, aby wspólnie zjeść drugie śniadanie lub lunch w pierwszy czwartek i piątek września. Drugiego i trzeciego września wydarzenie będzie trwało w godzinach 12:00-17:00.
W weekend czeka nas wielki finał, czyli Wielka Szama – jeden z największych zlotów foodtruckowych w Gdańsku! Mobilne restauracje zaparkują na parkingu przy Olivia Business Centre. Lubisz smaki azjatyckie? Na wydarzeniu warto spróbować makaronów z woka, chińskich bułeczek baozi i pierożków dim sum przyrządzanych na parze. Wolisz kuchnię Meksyku? Nie możesz przejść obojętnie obok food trucków serwujących tacos, quesadille i burrito. To nie koniec kulinarnych podróży. W menu wystawców Wielkiej Szamy znajdą się też kanapki z pulpecikami, corn dogi, pastrami, gruzińskie pierożki chinkali i desery: hiszpańskie churros, rolowane lody tajskie i świeże donuty. Jednocześnie na patio Olivia Business Centre cały czas można będzie kosztować specjałów lokalnych restauratorów.

Doznania kulinarne to nie wszystko, czego będzie można doświadczyć w weekend 4 i 5 września. Czas na wydarzeniu umili muzyka na żywo grana na saksofonie. Całe rodziny będą mogły wziąć udział we wspólnym puszczaniu wielkich baniek mydlanych, a także w przygotowanej specjalnie na tę okazję grze terenowej. Nie zabraknie zdrowej rywalizacji. Dzieci oraz młodzież każdego dnia będą mogły wziąć udział w tematycznym konkursie plastycznym. Dorosłych uczestników czeka rywalizacja w zawodach jedzenia na czas. Najmłodsi będą mogli wyszaleć się na dmuchanych atrakcjach z bajkowymi postaciami, a pełnoletni goście poznać najróżniejsze ciekawostki na temat złotego trunku w strefie piwa regionalnego. Tam też nie zabraknie okazji do zdobycia atrakcyjnych nagród, m.in. biorąc udział w quizie, zawodach kapslowania oraz w beer-pongu.
Niemal tradycyjnie zostanie wybrany najsmaczniejszy food truck wydarzenia. Kto zdobędzie ten tytuł tym razem? Decyzja należy do gości.
Wydarzenie zostanie zorganizowane z zachowaniem wszystkich aktualnych obostrzeń. Potrawy będą przygotowywane zgodnie z panującym reżimem sanitarnym. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by pobyt na wydarzeniu był bezpieczny i komfortowy.

Więcej informacji, szczegółowy program wydarzenia i konkursy znajdują się na stronie wydarzenia w social mediach

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:
Co? Rozsmakuj się w Olivii & Wielka Szama
Gdzie? Patio i parking przy Olivia Business Centre
Kiedy i o której?
czwartek 2.09 12:00-17:00
piątek 3.09 12:00-17:00
sobota 4.09 12:00 – 21:00
niedziela 5.09 12:00 – 20:00

Organizatorzy:
Festiwal Smaków Food Trucków
Olivia Business Centre