• 18.8 ºC  / 65.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
Spaceruj jesienią po Gdańsku!
Jesienią nie jesteśmy skazani na nudę! Zamiast siedzieć w domu włóżmy wygodne buty i poznajmy lepiej nasze miasto. Polecamy jesienne spacery z przewodnikami PTTK po Gdańsku.
A
A
data publikacji: 31 października 2016 r.

Gdańskie spacery
-Gdańskie spacery
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Zachęcamy do udziału w kolejnym spacerze po Gdańsku wraz z przewodnikami PTTK. Spacer to doskonały sposób na spędzenie wolnego jesiennego popołudnia – oprócz gwarantowanych pięknych widoków na miasto spacer to również dawka informacji, które z pewnością wzbogacą wiedzę każdego zainteresowanego Gdańskiem.

Tym razem spacer odbywa się pod hasłem „Jak zmienia się Gdańsk”. Odbędzie się 13 listopada (niedziela). Miejsce zbiórki to pobliże pomnika „Tym co za polskość Gdańska” przy ul. Podwale Staromiejskie punktualnie o godz. 12:00. Spacer będzie różnił się od wcześniejszych… Dlaczego? Bo tym razem jesienny Gdańsk obserwowany będzie z… okien autobusu Jelcz 043, czyli popularnego „Ogórka”. Dopełnieniem przejazdu będzie oczywiście narracja przewodnika, a na zwiedzanie trzeba przeznaczyć około 3 godziny. Liczba miejsc jest ograniczona do 40 osób. Spacer nie jest całkowicie bezpłatny w związku z jego formą, dlatego też pobrana będzie symboliczna opłata w wysokości 5 zł. Zachęcamy do udziału!

Zapisy: spacery@visitgdansk.com

Trasa przejazdu: Podwale Staromiejskie- Forum Gdańsk - Podwale Przedmiejskie – most wantowy- Głębokowodny Terminal Kontenerowy – Port Północny – Westerplatte – tunel pod Martwą Wisłą – stadion Energa Gdansk – aleja Jana Pawła II – przejazd przez Zaspę, Przymorze i Żabiankę do hali Ergo Arena – ul. Czyżewskiego – Aleja Grunwaldzka – Aleja Zwycięstwa – Wielka Aleja Lipowa – ul. 3 Maja – przystanek końcowy przy budynku LOT obok Bramy Wyżynnej.