• 12.3 ºC  / 54.1 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Spacery "Śladami lwów w Gdańsku"
W niedzielę, 21 lipca, Gdańska Organizacja Turystyczna oraz portal iBedeker organizują spacery śladami lwów! Zapraszamy do udziału rodziny z dziećmi w wieku 5-9 lat na dwie wędrówki, które rozpoczną się o godz. 11:00 i 13:00. Uwaga! Podczas spaceru, wszyscy uczestnicy (także dorośli opiekunowie!) będą skakać, ryczeć, drapać i robić dziwne miny.
A
A
Data modyfikacji: 17 lipca 2019 r.
Spacer śladami lwów Gdańsk
 
 

Spacery rozpoczną się przy napisie GDAŃSK na Wyspie Ołowiance, skąd uczestnicy udadzą się do oddalonego nieopodal Gdańskiego Lwa Heweliona z charakterystycznym wiosłem. Następnymi punktami na trasie będą m.in. Długie Pobrzeże, Długi Targ (nowa rzeźba lwa Heweliona!) oraz ul. Długa. Koniec trasy zaplanowano w Bramie Wyżynnej, u kolejnego (a jakże…) Heweliona. Przewidywany czas wędrówek to 60 minut. Każdy z uczestników otrzyma lwie upominki! Stali bywalcy lwich spacerów proszeni są o zabranie ze sobą żółtych kamizelek. 

W rolę przewodników wcieli się wyjątkowy duet damsko-męski! Mowa o Ewie Kowalskiej, autorce serwisu iBedeker, inicjatorce i edukatorce realizowanego przez Fundację Wspólnota Gdańska projektu dla przedszkoli „Młody Przewodnik / Młoda Przewodniczka po Gdańsku oraz Wojciechu Krakusie, wieloletniemu edukatorowi w Muzeum Gdańska i Pałacu Młodzieży, będącego od niedawna uczestnikiem projektu dla przedszkoli.

Udział w spacerze jest bezpłatny, natomiast liczba uczestników ograniczona! Zapisz się już dziś pod adresem spacery@visitgdansk.com lub pod nr tel 58 301 43 55. Zgłoszenia przyjmujemy do piątku, 19 lipca, do godz. 14:00 lub do wyczerpania miejsc.

Organizatorzy: Gdańska Organizacja Turystyczna, iBedeker

W przypadku złych warunków atmosferycznych, w trosce o najmłodszych uczestników, organizatorzy mogą zmienić termin spaceru. Oczywiście, w takim przypadku, uczestnicy zostaną poinformowani o ewentualnej zmianie.

UWAGA!

Zakończyliśmy rejestrację uczestików pierwszego spaceru (21 lipca). Jednocześnie informujemy, że już można zapisywać sie na kolejny spacer, który odbędzie się w Międzynarodowy Dzień Lwa, czyli 10 sierpnia. Obowiązują te same wytyczne dotyczące godzin i miejsca startu. Zapisy przyjmowane są na ten sam adres / telefon, do 8 sierpnia, do godz. 15.00.