• 17.7 ºC  / 63.9 ºF   
  • Miasto Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • PL / EN / DE / SE / RU / NO
  • Kontrast Kontrast
Sportowe święto w Gdańsku!
Manchester United? A może jednak Villarreal? Wielki Finał Ligi Europy UEFA odbędzie się w Gdańsku, na naszym pięknym stadionie, już w środę 26 maja o 21:00! Zmierzą się tam 2 doskonałe drużyny – uznane marki w świecie sportu. A komu Wy będziecie kibicować?
A
A
Data modyfikacji: 25 maja 2021 r.
pasek w art.

 

Długo musieliśmy czekać na ten mecz. Pandemia COVID-19 sprawiła, że został przełożony o cały rok, ale to już historia. Teraz liczy się tylko środowe spotkanie. Liczą się tylko 2 najlepsze drużyny i Gdańsk, jako gospodarz tego pojedynku. Jesteśmy pewni, że było warto czekać i że będzie to prawdziwie spektakularne starcie tytanów futbolu!

Ten mecz to nie tylko przypomnienie cudownych czasów Euro 2012 w Gdańsku, ale także kolejna doskonała szansa na promocję naszego miasta. Kibice, którzy przybędą do Gdańska będą mieli okazję poznać piękny, tysiącletni Gród Neptuna. Żaden mecz nie byłby kompletny bez świętowania (lub rozważania, że mogło być tak pięknie) z kolegami i koleżankami, a Gdańsk, zwłaszcza w regionie Głównego Miasta, stwarza setki okazji swoimi niezliczonymi restauracjami, pubami i kafejkami (choć działającymi jeszcze w ograniczonym zakresie).

Aby ułatwić poruszanie po mieście i jego zwiedzanie, przygotowaliśmy wyjątkowy pakiet Karty Turysty – Pakiet Kibica, specjalnie z myślą o tych, którzy odwiedzą nas z okazji meczu finałowego. Szczegóły tego bardzo korzystnego pakietu znajdziecie TUTAJ.

Dostępny jest też folder zawierający najważniejsze informacje, takie jak np. jak dotrzeć do Gdańska, jak dojechać na stadion oraz zasady stadionowe i bezpieczeństwa. Można go znaleźć TUTAJ.

Jeszcze więcej informacji możecie znaleźć na dedykowanej wydarzeniu podstronie VisitGdansk: https://visitgdansk.com/uelfinalgdansk

Teraz nie zostaje  nam już nic innego jak tylko odliczać dni, a w zasadzie godziny do pierwszego gwizdka. Gdańsk, środa 26 maja. 21:00 – piłka w grze. Powodzenia dla obu drużyn!